fbpx

Eesti noored “The Send” konverentsil Norras

“THE SEND” – tuhanded noored ütlemas jah misjonile

Tekst: Katre Kristiine Kotiesen
 

25. juunil toimus Oslos Telenor Arenal suur kristlik noortekonverents “The Send”, kus osales ligikaudu 10 000 inimest üle kogu maailma. Konverentsi fookuseks olid erinevad misjonivaldkonnad. Korraldusmeeskonna suurimaks igatsuseks oli aga see, et “The Send” ei jääks lihtsalt üheks lahedaks ürituseks, vaid et sellest võiks kasvada välja suur muutus, mille läbi saab hea sõnum Jeesusest levima üle kogu maailma. 

Nende 10 000 inimesega otsustasid liituda ka meie Eesti noored, kes kõik igatsesid saada läkitatud ja inspireeritud jagama Jumala head sõnumit meie oma kogukondades. LNK eestvedamisel alustas põnevat reisi Eestist 35 noort (ja vanemat) ja 2 beebit. Konverentsil oli esindatud aga umbes 60 eestlast. Kohe Oslo lennujaama jõudes võeti eestlasi vastu kui oma pere, keda on kaugelt maalt juba pikka aega oodatud. Meie noored olid küll kuulnud norrakate erilisest külalislahkusest, aga seda kohapeal isiklikult kogeda oli väga eriline. Öömaja pakuti Norra Baptistiliidu seminari hoones, kus lisaks eestlastele olid ka Läti noored. Tänu armsatele norrakatele, kes oma külaliste eest nii õnnistavalt hoolitsesid, olid Eesti noored järgmisel päeval valmis võtma osa suurest konverentsi päevast.

 “The Send” algas kell kümme hommikul ja lõppes alles kell kümme õhtul. Lavalt jooksis programm pidevalt ning nende kaheteistkümne tunni sees ei olnud hetkegi, kus laval ei oleks midagi toimunud. Meie noorte jaoks oli see omamoodi kultuurišokk, sest oleme ju oma suurüritustel harjunud vähemalt iga kahe tunni tagant tegema kohvi- ja söögipause. Sellest aga ei lasknud noored ennast palju heidutada, sest erinevatelt jutlustajatelt ja ülistusjuhtidelt oli nii palju uut ja põnevat õppida ning keegi ei tahtnud millestki ilma jääda. 

Konverentsil oli eriline kogeda Jumala rahva suurt ühtsust. Sellel ei olnud tähtsust, et olime kõik erinevatest riikidest ja kultuuritaustadest. Ei olnud isegi oluline see, millisest kogudusest või konfessioonist keegi oli tulnud. Kõigil 10 000 inimesel oli sama eesmärk: kiita ja kõrgeks tõsta Jumala nime. Jumal tõesti liikus ja tegi seal oma imesid. Meie ümber toimusid erilised imed, kus Püha Vaim tervendas haigeid ja tõi lootust neile, kellel polnud seda juba ammu olnud.

Konverentsi lõpus tehti aga tervele saalile väljakutse, anda Jumalale oma valmidus minna evangeeliumi pärast kõikjale maailma. Selle tunnistuseks paluti kõigil, kes on selleks valmis, võtta jalast oma jalanõud ning tõsta need kõrgele õhku. See oli justkui märk, et me anname oma jalad Jumalale ja lubame temal läkitada meid. Pärast seda läkitust tekkis väike sagimine, sest tuhanded inimesed võtsid jalast oma jalanõud ja tõstsid need kõrgele õhku ning oli nii eriline näha, et Püha Vaim oli selle päeva jooksul eriliselt toonud inimestes üles igatsuse jagada tema armastust maailmaga. 

Konverentsilt lahkudes nõustusid kõik meie noored, et see, mis Püha Vaim tegi, oli suurem kui keegi meist. Tundsime, et oleme inspireeritud ja valmis päriselt minema oma kogukondadesse kuulutama evangeeliumi. 

“The Sendile” järgnes pühapäev, mille veetsime sealses väikeses Baptisti koguduses, kus saime koos Läti ja Norra noortega tähistada nende Baptisti Noorsootöö Liidu sajandat sünnipäeva. Pidustused algasid teenistusega, kus teenisid kaasa ka meie oma eestlased. Ülistust juhtis Ragne Kivimets ja head sõna jagasid Sven-Joonatan Siibak koos Einike Pilliga. Pärast teenistust sai veel tähistada hea grilli ning muidugi ka eriliste vestlustega. Oli eriline tähistada seda, mida Jumal oli teinud inimestega Lätist, Norrast ja ka mujalt maailmast. Tundsime, et konverentsil kogetud ühtsus jätkus ka Telenor Arenalt lahkudes. 

Usun, et kogu Norra reis õnnistas ja inspireeris eriliselt meie Eesti noori ning, et “The Send” korraldusmeeskonna igatsus sai reaalsuseks.

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi