Meego Remmel valiti EBF-i presidendiks

Šotimaal, Glasgows, valiti 28. septembril pastor Meego Remmel EBF-i presidendiks. Euroopa Baptistiliit ühendab sadu tuhandeid kristlasi üle Euroopa, Lähis-Ida ja Kesk-Aasia.
Oma esimeses kõnes presidendina rääkis Meego Remmel ainsast eetilisest sunnivahendist, armastusest: “Sest Kristuse armastus sunnib meid.” (2Kr 5:14) Ta meenutas kõnes mitmeid kordi oma vanaisa, kes elas oma pere heaks. See salm sai ka Jumala inspireerivaks kõnetuseks võtta vastu teenimistöö baptistiliitude heaks üle geograafiliste Euroopa piiride.
EBF-i aastakoosolek võttis vastu kaks resolutsiooni, millest üks käsitles ökoloogilist kriisi maailmas, kutsudes üles Loojat austavale ja ligimest armastavale suhtumisele loodusse. Teine resolutsioon käsitles usuvabaduse teemat, mis paljudes EBF-i liikmesriikides on jätkuvalt kriitiline. Resolutsioonis kutsutakse valitsusi üles tunnistama õigust oma usu väljendamiseks ja praktiseerimiseks. Lisaks Lähis-Idas ja Kesk-Aasias toimuvale kristlaste tagakiusamisele on keeruliseks muutunud ka Venemaal baptistiliidu tegevus, kus võimud takistavad usuteadusliku seminari tegevust Moskvas.
EBF-i peasekretäri initsiatiivil kutsuti kaks aastat tagasi ellu ka noorte juhtide programm, Transform, mille lõpetajate hulgas sai Einike Pillilt Kõrgema Usuteadusliku Seminari täiendkoolituse diplomi ka EKB Liidu peasekretär Sven-Joonatan Siibak.
Seoses Meego Remmeli valimisega presidendiks võttis EBF-i aastakoosolekust osa rekordarv kaastöölisi Eestist, paludes õnnistust valitutele ning tuues palju rõõmu lauluga: “Keda peaksin kartma, kui Sina minuga.”