fbpx

Inspireerivat kuulamist teoloogiast ja ülistusest

Teoloogika ja Inspireeriv ülistus uued episoodid

Teoloogika 13. osas on luubi all kliimakriis, ökoteoloogia ja mida kogudused saavad looduse jaoks ära teha.
Eestit tabanud kuumalaine on lõpuks läbi saanud, aga kliimakriis jääb meid veel kauaks kummitama. See paneb paratamatult küsima, kas kristlaste suhe loodusega aitab probleemi lahendada või oleme hoopis ühest olulisest teemast süstemaatiliselt mööda vaadanud. Euroopa Baptistiföderatsiooni asepeasekretär ja KUSi õppejõud Helle Liht leiab, et Piibel ja kristlik traditsioon näevad looduses erilist väärtust, mida kaasaegne maailm ei suuda kuigi hästi tähele panna.

Inspireeriv ülistus podcasti neljandas episoodis on teema Liturgia vs spontaansus ja külalisteks Viljandi Baptistikogudusest kogenud ülistajad Allan Helde ja Tarmo Sirkel.
Viiendas episoodis on vaatluse all ülistuskultuur. Kui räägime ülistusmuusikast, on oluline ka rääkida, et missuguses kultuuriruumis me oleme. Eriti tänases globaliseeruvas maailmas, kus kogudusi ei mõjuta ainult kohalik kultuur, aga ka ülemaailmselt kättesaadav kultuuriruum. Teemat aitavad avada Matteus Elbrecht (MOKO) ja Carlos Roos (3D kogudus).

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi