Kirikute Nõukogu oikumeenilise aastapreemia pälvis PP Festival

16.detsembril, Eesti Kirikute Nõukogu traditsioonilisel aastalõpu palvusel Pirita kloostris, anti PP Festivalile (Piiblipäevad) üle 2021. oikumeeniline aastapreemia. Tegemist on erilise tunnustusega pikaajalise looga festivalile, mille algusest on peagi möödumas 45 aastat. See tänu kuulub kõigile, nii neile, kes sündmusega alustasid sügaval nõukogude ajal kui ka kõikidele projektijuhtidele ja meeskondadele läbi aegade. Preemia võttis EKB Koguduste Liidu nimel vastu LNK juht Sven-Joonatan Siibak.
Koha peal olnud siseminister Kristjan Jaani sõnas oma kõnes järgnevat:
Jõulupühade eelnädalal on igati kohane tunnustada Eest Kirikute Nõukogu, kes oma liikmeskirikute kaudu hoiab väärtusi, mis on inimkonda kujundanud aastatuhandeid, ning kirikuid ühendavas osaduses järgib traditsiooni – märka ja tunnusta.
Tunnusta sõnaga, kirjaga, aastapreemiaga.
Enne tänavuse aastapreemia üleandmist mingem korraks ajas tagasi näiteks 42 aastat.
Küllap toimus aastal 1979 palju märkimist ja meenutamist väärivat, näiteks:
  • allkirjastati Genfi konventsioon;
  • Ema Teresa sai Nobeli rahupreemia;
  • Tartus korraldati esimesed muusikapäevad;
  • Eestis toimusid esimesed piiblipäevad, tänase nimega PP Festival

Tollastest noortest, kes neid festivalipäevi korraldasid ja neil osalesid, on 42 aastaga kasvanud koguduste juhid, on saanud mentorid, kes nüüd saavad võrrelda algus-aastate uudsust ja vahetut suhtlust tänavuse veebivahenduse kogemusega.

Vormi muutus on aga sisu samaks jätnud kaasaja võtmes: esma-ühendava usuteema kõrval räägiti eriarvamustest ka koguduse-üleses kontekstis, räägiti valuga toime tulemisest. Räägiti probleemidest, mis ei ole vaid koguduse sisesed, vaid on kahel viimasel aastal hõivanud kogukondi ja meie ühiskonda tervikuna. Vaimse tervise hoidmine ja paljuski just noorte toestamine epideemiakriisi ohjavates piirangutes saab toimuda põlvkondade elutarkuse osaduses ja usu-aluste usaldamises. Sadu noori ühendav ja parimat mõju üle põlvkondade tulevikku suunav festival on igati väärt aastapreemiaga tunnustamist.”