Lõpetasid Koguduserajajate kasvuhoone ja PP Misjonikool!

Meil on hea meel teatada, et maikuuga on edukalt lõpetanud kaks LNK programmi – teist aastat toimunud PP Misjonikool ja pilootprojekt Koguduserajajate kasvuhoone. Mõlemad grupid olid küll üsna väiksed, kuid see-eest olid mõlemad programmid sellevõrra personaalsemad ja tugevamalt suhetele orienteeritud.

Esimesena lõpetas aprilli lõpus Koguduserajajate kasvuhoone, mis on eesti keelde tõlgitud koguduserajamise kutsumise kindlaksmääramisele keskendunud programm, mujal Euroopas tuntud ka kui M4 Ready. Koguduserajajate kasvuhoone toimus esimest aastat ja programmi läbis 10 meie koguduste noort inimest. Kambas olid ka värskelt rajatud Ruut koguduse meeskond Tartust. Kahepäevase lõpetamise pidasime Rabava puhkemajas, kus õpetamas ja oma kogemusi jagamas oli Allika koguduse pastor Kaarel Väljamäe.

Mai keskpaigas toimus ka PP Misjonikooli teise hooaja lõpetamine. Teine hooaeg oli esimesest päris palju erinev, esmalt juba osalejate arvu poolest, keda oli see aasta 14. Lisaks toimus üks sessioon esmakordse Eesti-Vene ühiskonverentsi “Ühisosa” raames, kus käsitleti koguduse ja ühiskonna küsimusi kui ka praeguseid põletavaid teemasid seoses sõjaga Ukrainas. Viimasel korral kogunesime samuti kaheks päevaks ja seekord Talu Laagrikeskuses, milles põhirõhk oli osadusel – saime nii ülistada kui ka tähistada. Alloleval pildil on nii PP Misjonikooli meeskonnaliikmeid kui ka osalejaid, kellest mitmed on pildilt puudu 🙂