Märkame. Hoolime. Tähistame.

Märgata ja hoolida on oluline igal ajal, aga veel enam praegu, kui oleme sunnitud nendel segastel aegadel tihti olema üksi. Tähtis on, et me ei jääks oma muredega üksi.

Kuna märtsikuus saab Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskus kuueaastaseks, siis tahame kutsuda mõtlema vaimse tervise olulisusele – korraks peatuma ja märkama inimesi meie ümber ning leidma erinevaid viise, et näidata hoolimist ka praegusel ajal.

Abi küsimine ei ole lihtne, aga julgus tunnistada, et vajan abi, on pigem tugevuse kui nõrkuse märk – see on esimene samm parema enesetunde poole!

Tänaseks võin julgelt ja tänulikult öelda, et olen saanud käia psühholoogi juures nõustamisel juba mitu korda. Kui alustasin, olin päris keerulises kohas enda sisemaailma, mõtete ja tunnetega ning selle kõige tõttu ka suhetega. Igapäevane elu ja toimimine olid kohati juba väga keerulised. Kuid sellest hetkest, kui hakkasin regulaarselt käima nõustamisel, algas minu jaoks üks hea tervenemisprotsess. Võimalus arutada kellegagi kõike seda, mida ise ei oskaega mõista sõnadesse panna, ning otsida lahendusi, on olnud niivõrd oluline. Mina olen veel teekonnal ja usun, et tervenemisprotsessi keskpaigas, kuid olen juba praegu tänulik kogu abi eest, mis mulle osaks on saanud. Tahaksin väga, et igaühel oleks võimalus seda kogeda, sest üksi on raske, kuid koos alati palju kergem.“ Laura (nimi muudetud), 17

Oluline on märgata ja väärtustada inimesi meie elus ning ka väikeseid aga olulisi samme, mida oleme teinud. Üheskoos tähistamiseks saab märtsikuus Sõbralt Sõbrale kauplustest ostudega kaasa ühe julgustava mõtte. See võib olla vahvaks inspiratsiooniks sulle endale, aga samuti võib selle julgustava mõtte saata edasi mõnele oma sõbrale.

„Nõustamised on andnud mulle meeletult palju ning seda sõnadesse panna on kergelt öeldes keeruline. Sõbralt Sõbrale nõustamiskeskuse psühholoogi abil olen üles ehitanud oma enesekindluse ja enesearmastuse, õppinud nägema elu värvilisemalt ja palju kergemana, kui see on. Olen õppinud analüüsima oma käitumist ja emotsioone ning nendega toime tulema. Samuti küsima endalt „Mis saab olla kõige hullem, mis juhtub?” Hoolime Koos toetus on andnud mulle palju rohkem, kui ma kunagi oleksin osanud oodata. Toetus on jätnud mulle vabaduse teatud perioodil mitte muretseda selle pärast, kas mul on finantsiliselt võimalik saada psühholoogilist abi.Julgen igale noorele enda ümber soovitada Hoolime Koos toetust, sest selle taga peitub nii palju ilusaid inimesi.“ Mirjam (nimi muudetud), 18

Kuus aastat tagasi tegi mõne erilise inimese “jah” võimalikuks Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskuse loomise. Viimase paari aasta jooksul on vajadus nõustamiskeskuse järgi pea kahekordistunud. Tänu Hoolime Koos ringlusele on saanud algusest peale tasuta nõustamist kõik kuni 19-aastaseid (k.a.) noored. Tihtipeale on just gümnaasiumiealised noored need, kes teadvustavad, et vajavad psühholoogi või terapeudi abi, kuid olles täiskohaga õppijad, ei saa seda majanduslikult endale lubada.

Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskus pakub nõustamist hinnanguvabas ja usalduslikus õhkkonnas, võimalust ennast vabalt väljendada ning koostöös spetsialistiga oma probleeme ja nendega toimetuleku ressursse hinnata.

Võib olla saad just sina näidata kellelegi hoolimist: teda märgata, saata talle julgustava mõtte või aidata teha see oluline esimene samm, et pöörduda nõustamiskeskusesse. Hoolime. Alati.