Mitte kunagi enne…

…pole seminaris olnud ühe kuuga nii palju lõpetajaid! Viimasel kuul on seminari lõpetanud nelja pikema õppegrupi õppijad. Kokku arvutame 20+43+7+57=127 lõpetajat

Futuurum II ehk noorte juhtide arenguprogrammis lõpetas 20 noort. Laulasmaa mererannal, Pärdi keskust külastades ja koos põnevaid küsimusi arutades võtsime kokku viiest nädalavahetusest koosnenud koolituse. Futuurumis sai alguse suur hulk tähendusrikkaid sõprusi, üks koguduse rajamise algatus ning suurem sidusus erinevat usulist, kultuurilist ja emakeelt kõnelevate noorte vahel. Noored tõdesid, et nad ei teadnudki, et kristlaskonnas on nii lahedaid nende vanuseid juhte. Vastuse küsimusele „Mida see koolitus sulle on andnud?“ vastas üks noor osaleja: „Lootust.“

Teine koolitus, mis 43 lõpetajaga juuni teisel nädalavahetusel lõppes, oli PP Misjonikool. Liidu ja Noorsootöö Keskusega koostöös toimunud 16-24-aastastele mõeldud koolitus sai koroonast mõjutatud nii tugevalt, et päris ruumis kohtuti seitsmest korrast vaid kahel – esimesel ja viimasel. Aga hästi juhitud mentorgrupid ning korraldajate-poolsed loovad ideed hoidsid inimesed koos ning motiveerituna. Mitmed osalejad lubasid, et jätkavad õpinguid mõnes järgmises programmis.

Seminari rakenduskõrghariduse õppe lõpetas peale pingelist lõputööde kaitsmispäeva 7 inimest, neist 2 kiitusega ehk „cum laude“. Lõputööde kohta leiab infot vilistlaste nimedele klõpsates. Ühe lõpuprojektina valmis dokumentaalfilm „Eesti gospelmuusika tähendusest evangeelses kuulutustöös.“ Õhtul enne lõpuaktust peetud piknikul ütles üks lõpetaja, kellest saab lähiaastatel ka seminari õppejõud, Sander Tulk: „Olen seminaris muutunud armulisemaks. Olen õppinud nägema erinevaid asju erinevate inimeste pilgu läbi.“ Kooli jäävate üliõpilaste poolt võttis Jaanika Kiśunas seminaris õppimise kogemuse kokku tõdemusega, et seminaris ei omandata mitte peamiselt teadmisi, vaid kujunetakse inimesena.

Viimane lõpetamine oli Piiblikoolis. Kalamaja kiriku avarasse ruumi tuli kokku hulk piiblihuvilisi. Kokku lõpetas kursuse 57 inimest, nende hulgas oli ka esimese kahe kursuse seminari üliõpilased. Järgmisest sügisest edasi ei saa ükski seminarist oma õpingutega edasi enne, kui nad on läbinud piiblikooli 9 EAP-se kursuse. Sest Piibel on kogu teoloogia-õppimise aluseks.

Piiblikoolis osalejate muljed olid järgmised:
“See on olnud mu kõige kiirema vaimuliku kasvuga aasta üldse minu kui kristlase elus. Olen kaua olnud kristlane.”;
“Jumal väga palju kõnetas mind selle aja jooksul ja õppimise käigus ja Ta on teinud mind läbi selle sisemise inimese poolest tugevamaks inimeseks.”;
“Piiblikool aitas mul leida sisemise kindluse, et ma alati ei peagi kõike tegema ja Jumalal on alati oma plaan ja ajastus. Mitte midagi ei pea sinna juurde panema ega ära võtma.”;
“See andis nagu tugeva vundamendi.”;
“Sain palju julgustust juurde, et teha oma ilmalikku tööd võimalikult hästi ja Jumalale.“;
“Aitas selgemalt ning loogilisemalt tõlgendada piiblitekste ning seeläbi ise usuliselt kasvada. Andis julgust olla jüngerdaja.”;
“Olen astunud suure sammu edasi Kristuse suunas ja mõtestanud ka ennast kui misjonitöö tegijat siin ja praegu.”

Vaata rohkem pilte piiblikooli lõpetamisest siit.

Selleks, et uuel aastal oleks sama viljakad ja suuremahulised lõpetamised, kuulutame välja uued vastuvõtud nii Piiblikooli, PP Misjonikooli kui seminari kõrghariduse õppesse.

Tere tulemast!