fbpx

Norrakas õpetab Nelipühi teoloogiat

Oktoobrisessil pidas loengukursuse „Nelipühi teoloogia ja eklesiolooga“ meie Norra partnerkooli õppejõud Tommy Davidsson. Norra School of Theology and Leadership, mis asub Oslos, koondab nii nelipühilasi kui baptiste. Tommy sõnul on see kool oluliselt kaasa aidanud nelipühilaste ja baptistide vaheliste suhete lähendamisel. Lisaks norrakatele on koolis suur grupp rahvusvahelisi õppijaid – umbes 120 kogu kooli 270st üliõpilasest. Hetkel on koolil kaks bakalaureuse-taseme programmi, valmistutakse magistriõppe avamiseks.

Tommy kursust oli kuulama tulnud nii magistri- kui bakalaureuse tudengeid, lisaks mitmeid, kes seda täienduskoolitusena õppisid. EKB liidu president Erki Tamm kommenteeris oma õppimiskogemust: „Ma ei ole kunagi kuulnud nii süsteemset nelipühikiriku ajaloo ja teoloogia kujunemise käsitlust. Tommy on aus ja isegi enesekriitiline oma kiriku ajalugu või teoloogiat käsitledes.“ Alur Õunpuu, EKNK piiskop, lisas: „Tommy loengud teoloogiast on suurepärane ülevaade nelipühilusest. Ta loengud on kronoloogiliselt hästi üles ehitatud ja kaasahaaravad. Tommyt on põnev kuulata. Ta on suurepärane õppejõud!“

Lisaks õpetamisele tutvus Tommy ka Tallinnaga – vaadates alla Patkuli platvormilt vanalinna ülalinnas, jalutades alla mööda pikka jalga ja astudes sisse erinevatesse kirikutesse, nautides cappucinot Maiasmoka kohvikus ja sügisvärve Kadrioru pargis ning muidugi tundes meretuult ja vaadates ilusat päikeseloojangut.

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi