Õppeaasta avapauk Viljandimaal

Tudengieine ja Muhu leib ehk õppeaasta avateenistus Viljandimaal

Eile, 23. augustil võõrustas KUSi avaaktust traditsiooniliselt Viljandi Baptistikogudus. Seminari meeskond sai võimaluse viia läbi jumalateenistuse. 20 värskele esmakursuslasele anti pidulikult üle esimene tudengieine, mis pakkus energiat vahetult pärast teenistust Nuutsakul alanud sessil.

Arendusjuht Chris ja haridustehnoloog Helina tegid avateenistusel Ragne Kivimetsa juhtimisel elavat ülistust, millele järgnes intervjuu värske rebase Aris Sepaga. Aris rõõmustas kõiki oma siira tunnistusega, tõstatades jooksvalt mitu põnevat teoloogilist küsimust usu- ja valikuvabaduse kohta. Sama intervjuu käigus suutis ta neile veel ühtegi ainet võtmata vastata, märkides, et ei kavatse siiski teoloogidelt töökohti ära võtta.

Vaimuliku hariduse au õnneks kannatada ei saanud. Seminari rektor Einike Pilli demonstreeris koheselt teoloogilise ettevalmistuse praktilist kasu, viies läbi eksprompt piiblitunni, Meego ja Aamo Remmel aga jätkasid põhjaliku jutlusega piibellikust vaatest mõtteteadusele. Avateenistus möödus vennalikus osaduses kohaliku koguduse liikmetega ja lõppes pastor Allan Helde õnnistuspalvega alustavate tudengite eest. Ka kogudus ei saatnud Seminari rahvast varustuseta teele – kaasa kingitud Muhu leivale loodeti ning sooviti kaasa paljunemise õnnistust. Justnagu Jeesuse päevil.

Avateenistuse järel ütlesime aga “Alati on midagi veel” ja sõitsime Nuutsakule, et alustada selle õppeaasta esimese sessiga.

Tekst: Mikael Raihhelgauz
Fotod: Helina Voogne ja Riina Ani