fbpx

Ühed lõpetavad, teised alustavad

Algused ja lõpud Seminaris

Selle õppeaasta lõpupäev oli eriline, sest enne kui me pealelõunal lõpetajad eestpalvega teele saatsime, võtsime hommikupoolikul esimese grupi uusi õppijaid vastu. Juba praegu on saldo positiivne, aga augustikuu vastuvõtt alles tuleb. Nii need asjad Jumala riigis käivadki – ühed lähevad, teised tulevad, Jumala töö läheb edasi. Hea meel on nii minejatest kui tulijatest. Selle suvega saab otsa ka adventkiriku õppijate grupp. Eks aeg näitab, kas ka siin on uusi tulijaid.

Rakenduskõrghariduse õppekava „Vabakiriklik teoloogia ja juhtimine“ lõpetajad olid: Jael Puusaag, Helina Voogne, Aleksandr Tsugai, Kristel Harjaks, Valve Filing ja Kadi Tingas. Kaks lõpetasid nominaalajaga, ülejäänud süvenesid veidi põhjalikumalt. Kõik kuus on teenimas kaasa oma keskkonnas Jumala Riigi edenemise nimel.

Hooaja lõpupiknikul küsiti, mida tahaksime näha juhtuvat Seminari loos viie või kümne aasta pärast. Kuulsin end ütlevat, et tahan näha häid arenguid Eestimaa kogudustes: rohkem avatust ja misjonimeelsust, rohkem julgustavat kultuuri ja inimeste kaasamist. Rohkem Sõna ja Väe tugevat ja tasakaalus toimimist. Seminar ei ole Seminari, vaid koguduste ja Jumala riigi pärast. Nii nagu lõpetajad ei ole õppinud iseenda, vaid suurema eesmärgi nimel. Seepärast on hea, et nad lähevad ja teevad Jumala töö oma eluga kõikjal nähtavaks. Seepärast on hea, et nende kohad ei jää tühjaks. Töö läheb edasi, Jumala riik kasvab.

Einike Pilli
Rektor

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi