fbpx

Ühes olemine Setumaal

Ühes olemine Setumaal

Suviste palverännakute korraldamise traditsioon Seminaris ulatub nii kaugele, et keegi enam täpselt ei mäleta, palju neid tehtud on. Igal juhul nii palju, et sellesuvises grupis oli arutelu, kes on kolmandat, kes neljandat ja kes viiendat aastat osalemas. Muidugi ei puudunud ka uustulnukad – seekord oli neid 16st osalejast kuus.

Sel suvel rändasime Setumaal. Palverännak oli eriline ka seetõttu, et seal oli lisaks loodusele mitmeid vaatamisväärsusi – Piusa koopad, Härma liivakivi müür ja Vastseliina linnus koos Palverännukojaga. Enesele teadmata olime rännaku alguse planeerinud jaagupipäevale. Just Jaakobust (ehk Jaagupit) peetakse palverändurite kaitsepühakuks. Nagu ikka palverännul, juhtus meiegagi imesid: oli tervenemisi ja kadunu leidmisi, väga erinevate inimeste vahel tekkinud usaldust ja mõistmist. Oli selginemisi ja avastusi.

Teema, mille ümber koondusime, oli „Ühes olemine“. Rääkisime kohalolust ja lähedusest, mäletamisest ja unistamisest – Jumala, üksteise ja iseendaga. Viimasel päeval sõnastasime mitmeid praktikaid, mille läbi „ühes olemine“ teostub. Rändasime ka, muidugi. Seekord saime kahe pika ja kahe pooliku päeva peale kokku umbes 50 kilomeetrit teid: valmivate kuldsete viljapõldude vahel, tolmusevõitu kruusateedel ja mõnusatel jahedatel metsaradadel. Kõndides me ei rääkinud, aga suud võis mustikate ja maasikate söömiseks ikka kasutada. Meego hoolitses tavapärases headuses ilma eest palvetamise eest ning Einike vaatas, et kõigil oleks peavari, ujumiskoht ja toit olemas. Terve grupp aitas kaasa, kus iganes vaja. Kogesime nii ühes olemist kui ühes tegemist. Ja muidugi ühes vaikimist. Nii sai Jumal meiega erilistel viisidel rääkida.

Osalejad arvasid nii:

“Palverännak oli ilus, õpetlik ja kasvatav. Jumalaga tekkis lähedasem kontakt. Vaikides grupiga kõndimine oli väga meeldiv kogemus. Armas oli tutvuda kõigiga, keda seltskonnast varem ei tundnud. See rännak oli mulle väga kasuks ja ma loen seda tegelikult vist isegi selle suve tippsündmuseks seni.” (Silver)

“Aju sai tänu palverännakule korraliku restardi. Lähedus vaikuses sai uue tähenduse ja õppisin nautima vaikust.” (Riina)

“Tasa, Tasa , kas kuuled…” (Eha)

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi