fbpx

Uued algused Seminaris

Mis toob inimesi Seminari õppima?

Augusti kolmandal nädalavahetusel pidas Seminari õppeaasta avasessi. Nagu alati, alustasime piduliku jumalateenistusega Viljandi Baptistikoguduses ning jätkasime sessiga Nuutsakul. Selle alguse tegi eriliseks kõigi aegade esimene magistrigrupp koolis. Seminari tasemeõppesse asus sel sügisel õppima kokku 24 inimest: 9 bakalaureuse- ja 15 magistriõppesse. Mis paneb inimesi tulema, oma aega, mõttejõudu ja raha panustama?

Üks argument kõlas nii (noorem naine, kogukonnajuht): „Viimati kui analüüsisin suuremat väljakutset kogudusetöös, küsisin endalt ja abikaasalt: “Kuidas on praegu jätkusuutlik teha, arvestades, et tahame koguduses veel 50 aastat aktiivsed olla?” Just selline pikk vaade annab tõsidust ka minu soovile teoloogia valdkonnas juurde õppida. Usun, et enesetäiendamine aitab elus ettetulevaid teemasid ja probleeme süsteemsemalt käsitleda ja mõistuspärasemalt lahendada.“

Teine, 66-aastane õppimatulija (EKNK pastor) arvas: „Kuna tuleb suhelda ministrite, ajakirjanikega ja muidu haritud inimestega, siis kõrgharidus kuluks marjaks ära.“

Eks igaühel on lõpuks natuke oma põhjused. Aga kõiki õppijaid seob soov Jumala riigis rohkem, targemini ja paremini panustada. Ja see seob meid, õppijaid ja õppejõude eriliselt kokku!

Kooli juhina on mul mitu eesmärki, miks me Seminari „teeme“:
• Aidata inimestel selgeks mõelda oma usu-, elu- ja usuelu seisukohad. Selleks on imehea õppida sarnaselt, aga mitte ühesuguselt mõtlevate inimestega. Sellest sügisest on me koolis esindatud neli erinevat konfessiooni ning vähemalt neli erinevat rahvust.
• Leida üheskoos ja igaüks eneses hea tasakaal Jumala Sõna tõe ja Jumala Vaimu väe vahel. Selleks vajame erinevaid vaimulaade, juurdumist Pühakirja tekstidesse ning ülistuses ja palves pilgu ülestõstmist.
• Igatsen koos kõigi õppijate ja õpetajatega leida värske vaade heale sõnumile praeguses ühiskonnas. Jumala evangeeliumi vägi ei ole väiksemaks jäänud. Loodan, et leiame üles selle, kuidas aidata sel meie maal ja meie rahva seas esile tulla.
• Usun, et me kogudustel on veel mitu asja õppida jüngerlikes praktikates ja meeskondlikus juhtimises. Koos jagades ja katsetades leiame parimad võimalused üles. Igatsen luua selle õhkkonna, mis laseb headel mõtetel esile tulla ja kasvama minna. Me kooli tegevus on õnnestunud, kui kogudused sellest kasu saavad.

Kas kõlab natuke nagu see, miks Sina õppima tuleks? Kui jah, siis – järgmine sügis on uus vastuvõtt! Või tule juba kohe 17. septmebril algavasse Piibli kooli!

 

Einike Pilli
Kõrgema Usuteadusliku Seminari rektor

 

Fotod: Kadi Tingas

 

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi