Vaata, mina teen uut!

Kevad on tärkamise aeg. Kogu loodus meie ümber ärkab justkui uuesti ellu. See tuletab meile meelde, et ükskõik kui keerulised võivad olla olud, Jumal teeb alati uut. Jesaja raamatu 43. peatükis 19. salmis on kirjas „Vaata, mina teen hoopis uut: see juba tärkab, kas te ei märka? Ma teen kõrbessegi tee, tühjale maale jõed.”


Emadepäevaeelsel laupäeval kogunesime Hoolime Koos laagrite laste ja noortega Tartu Lodjakojas. Ilm oli veel kevadiselt heitlik ning paari tunni jooksul saime näha nii tormipilvi kui ka kõrvetavat päikest. Sarnaselt ilmale on eriti viimastel aegadel meie eludes olnud olukordi, mis tahavad heidutada ja panna nägema elu hallides toonides. Meie jaoks on oluline, et lapsed ja noored teaksid, et ükski olukord ei ole Jumala jaoks lahendamatu.


Lodjakoja armas rahvas võttis meid soojalt vastu. Lastele juba laagritest tuttavad vabatahtlikud Mari ja Ago juhtisid küüni all meie sisulist osa. Ago jagas oma lugu, mis raskustest ta on noorena läbi tulnud ja kuidas Jumal on tema elu uueks teinud.


Pärast suundusime kõik koos lodi Jõmmu peale. Nii mõnelegi lapsele ja vabatahtlikule oli see esimene kord Jõmmuga mööda Emajõge sõita. Tagasi jõudes ootas meid maitsev supp Lodjakoja poolt ning saime veel vesteldes ja väikeseid puidust laevu meisterdades üheskoos aega veeta.
Me näeme, kui oluline on luua turvaline keskkond, kus iga laps tunneb, et teda märgatakse ja temast hoolitakse ning kus saab tärgata uus lootuskiir nendesse olukordadesse, kus keegi just parasjagu oma eluga on. Selleks tahamegi lisaks ühisele lõbusale kevade nautimisele hoida ja arendada suhteid Hoolime Koos lastega. Meie tublid vabatahtlikud, nii need, kes on juba lastele laagritest tuttavad, kui ka uued, on lastele oma eludega eeskujuks ja meie usume, et hea eeskuju on nakkav!


Sõbralt Sõbrale sotsiaaltööprojektid on võimalikud tänu Hoolime Koos ringlusele. Kui sa soovid rohkem infot Hoolime Koos projektide ja koostöövõimaluste kohta, siis kirjuta: mirjam@sobraltsobrale.ee
Hoolime. Alati.