Väikesed tegemised suure armastusega

Ema Teresa on öelnud, et alati ei saa maailmas teha suuri asju, aga alati saab teha väikseid asju suure armastusega.
Igal ajal on oluline leida võimalusi, kuidas hoolida ja märgata inimesi meie ümber, aga veel enam praegu, mil üritused ja kokkusaamised on pandud pausile. On tähtis, et ka me ise ei jääks oma murega üksi.

Meie jaoks on väga oluline ka see, et lapsed ja noored ei tunneks end üksi ning ülestõusmispühade eel otsustasime teha ühe vahva väljakutse, väärtustades seeläbi lapsi ja noori ning toetades nende loovust.

Lisaks traditsiooniliste toidupakkide kokkupanemisele keerulises olukorras olevate perede jaoks Narvas võtsime pühadenädalal plaani Hoolime Koos laste ja noortega ühise risti joonistamise üle Eesti. See andis lastele ja noortele võimaluse teha midagi tähendusrikast.

Iga laps või pere, kes tahtis väljakutses osaleda, sai meilt postiga või ukse taha valmis paki kriitide, kleeplindi ja väikese magusa üllatusega. Kuigi juhtnöörid olid kõigile osalejatele samad, olid lõpptulemused kõik nii eriliselt erinevad ja loomingulised! Kriidijoonistustega hakkama saanud lastele ja noortele oli see midagi, mis tõi sära silmadesse ja võimaldas tunda siirast rõõmu oma loomingust. Erilisust lisas veelgi teadmine, et rõõmsavärvilised ristid erinevates paikades üle maa tõid rõõmu ka möödaminejatele. “Ma tegin selle koos oma väikevennaga ja me oleme selle üle uhked. Meil oli nii lõbus ja see oli hea idee.” rõõmustas Margus.

Paljudele Hoolime Koos lastele oli see hea võimalus oma õdede-vendadega pühade ajal midagi toredat koos õues teha ning samuti harjutada olulist meeskonnatööd. “Nad alustasid tööd vihma ja tüliga, aga lõpetasid päikese ja naeruga.” kirjutas suure pere laps tänulikult. See on väga tähendusrikas – Jeesuse rist on see, mis tõi lepituse. Värvilised ristid joonistati väga erinevatesse kohtadesse – majade ette, kergliiklusteedele linnast väljas, kortermajade vahele linna sees. Nii said väga paljud inimesed osa ülestõusmispühade tõelisest tähendusest.

Ja tegelikult võib vahvaid tänavajoonistusi teha ju igal ajal, nii et soovime rõõmu ja loovust kõigile, et teha kevadisi joonistustöid õues ning märgata inimesi meie ümber ja neist hoolida. Hea eeskuju on nakkav!
Sõbralt Sõbrale sotsiaaltööprojektid on võimalikud tänu Hoolime Koos ringlusele. Kui sa soovid rohkem infot Hoolime Koos projektide ja koguduse koostöö võimaluste kohta, siis kirjuta: mirjam[ät]sobraltsobrale.ee