fbpx

Armastame oma kogudust

Pastor Gunnar Kotiesen palus koguduste töötegijate avaüritusel juba võtta “aga-vaba” tund ning kirjutada kaks põhjust, miks me vaimustume oma kogudusest ehk fänname pruuti.


Töötegijate päevade külaliseks sel korral oli Fred Hansen USA-st, kes oli mitu päeva olnud juba seminari tudengite käsutuses. Uue Testamendi õppejõud, F. Hansen, tõstatas küsimuse koguduse tuumast.


Kreekakeelne väljend koguduse kohta “ekklesia” tuleb juba kreekakeelsest Vanast Testamendist, Septuagintast. 5 Ms raamatus Jumal käsib Moosest koguda rahvas kokku, et teha nendega leping. Mitte tornid, orelid, programmid jne pole kirik, vaid püha lepingurahvas, inimesed, kes kuuluvad Jumalale. Siinai leping ja uus leping Jeesuse veres.
“Tänase koguduse eesmärk,” sõnas ta, “on elada elu, mille kaudu Kristuse au tuleks esile, tema täius.”
Seejärel arutleti meie oma koguduste reaalsuse üle, kus leiti, et Jumal võib kasutada kõige erinevamaid vorme oma töö edasikandmiseks. Ometi on vormist olulisem koguduse sisemine kultuur, elu Kristuse saadikutena inimeste keskel.


Töötegijate päevad toimusid 11.-12. mail. Igal kevadel Nuutsaku puhkekeskuses toimuvate päevade eesmärk on anda pastoritele ja töötegijatele võimalus aja mahavõtmiseks, et olla koos ja jagada üksteisega isikliku ja kogudusliku teenimise väljakutseid.

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi