Läkitus 2004

Eesti EKB Koguduste Liidu 2004.a. aastakonverentsi pöördumine

Meie, Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu aastakonverentsi delegaadid, rõõmustame koos oma rahvaga kolmeteistkümne vabadusaasta ja paljude edusammude üle mitmes valdkonnas.

Praktikas näeme, et panus üksnes majanduslikule kasvule ei lahenda iseenesest kõiki ühiskonna sõlmküsimusi. Meie rahva jätkusuutlikkust ohustavad süvenev perekondade lagunemine, abort, alkoholism, narkomaania, kuritegevus. Eriti murelikuks teeb rahva halvenev vaimne tervis.

Me hindame kõiki seniseid pingutusi, mida on ühiskonna tervendamise nimel tehtud, kuid kristlike koguduste esindajatena ootame suuremat riigipoolset toetust kõigile kirikutele, kodanikuühendustele ja üksikisikutele, kes on võtnud need ühiskonna valupunktid oma südameasjaks.

Seadusega tuleb kaitsta terve perekonna väärtusi. Soovime, et usundiõpetus saaks üldhariduslikes koolides riikliku õppekava loomulikuks osaks. Meediakanalites on vaja piirata vägivalla ja kombelõtvuse propageerimist. Leiame, et alkoholi, tubaka ja hasartmängu reklaam tuleb keelata, et vähendada võimalusi sõltuvuste tekkimiseks.

Piibel õpetab: „Inimene ei ela üksnes leivast, vaid igast sõnast, mis lähtub Jumala suust” (Matteuse evangeelium 4:4). Meie koguduste 120-aastane kogemus kõneleb, et usk Kristusesse on neist pahedest vabastav ja tervendav jõud.

Tartus, 27. märtsil 2004