Läkitus 2008

2008. aastakonverentsi läkitus kogudustele – Kandkem vilja pühitsuses!

Õed ja vennad Kristuses, käesoleval aastal tähistame Eesti Vabariigi 90. sünnipäeva. Oma riigi sünd ja hilisem taasiseseisvumine on Jumala suured imed. Need imed tuletavad meile meelde, et meid on kutsutud mitte ainult välisele, vaid ka sisemisele vabadusele. Me „ei ela üksnes leivast, vaid igast sõnast, mis lähtub Jumala suust.” (Mt 4:4) Selleks, et elada vabade inimestena vabal maal, juurdugem Jumalas ja Tema tahtes.

Kristlik vabadus väljendub õigeksmõistmisel rajanevas pühitsuses. „See on Jumala tahtmine: teie pühitsus.” (1Ts 4:3a) Ajal, mil ühiskondlik moraal on kristlikust pärandist võõrandunud, kindlustagem oma isiklikus, koguduslikus ja ühiskondlikus elus evangeeliumist lähtuvaid eetilis-moraalseid positsioone.

Öelgem „ei” kaasaja ebajumalatele, moraalsele allakäigule, perekonna lagunemisele, tarbijalikule mentaliteedile ja elu hävitavatele sõltuvustele!

Astugem vastu ebaõiglusele ja valele nii isiklikus kui ka ühiskondlikus elus!

Ärgem unustagem, et Issand on tõotanud olla seal, kus kaks või kolm on Tema nimel koos. Sellepärast „Ärgem jätkem unarusse oma koguduse kooskäimist, nõnda nagu mõnel on kombeks, vaid julgustagem selleks üksteist…” (Hb 10:25) Ärgem unustagem, et kogudus kui Jumala riigi kodanike osadus on üks osa Eesti kodanikuühiskonnast. Elades pühalt ja Jumalale meelepäraselt me teenime parimal viisil ka oma rahvast.

Juurdugem isiklikus ja koguduslikus elus Jumala sõnas. Järgigem Jeesust Kristust ja otsigem Püha Vaimu juhtimist. „Ärge ainult tehke vabadusest õigustust lihalikule loomusele, vaid teenige üksteist armastuses!” (Gl 5:13)

Eesti EKB Koguduste Liidu aastakonverents

Tartus, 29. märtsil 2008