Läkitus 2013

Eesti EKB Koguduste Liidu 2013. aastakonverentsi läkitus vaimulikust haridusest

Armsad Eesti EKB Koguduste Liidu liikmed!

Kristuse kogudus on kutsutud kuulutama evangeeliumi Jeesusest Kristusest kui ainsast Päästjast. Issand andis meile ülesande teha jüngriteks kõik rahvad, õpetades neid pidama kõike, mida tema on meil käskinud (Mt 28:19j). Evangeeliumi kuulutus ilma koguduseliikmete õpetamiseta loob kogudusi, kus kahaneb Piibli tundmine ja selle ellurakendamine. Nii muutub usuelu pinnapealseks ja ebapiibellikest õpetustetuultest sõltuvaks.

Et seda ohtu vältida, kutsume üles süvendama Piibli tundmaõppimist kogudustes, perekondades, kodugruppides, õppepäevadel, konverentsidel, laste- ja noortetöös. Piibel on materjal elukestvaks õppeks.

Koguduste kasvamiseks ja arenemiseks pidas apostel Paulus oluliseks kvalifitseeritud juhte. Kogudusevanemalt ootab ta, et see peaks „kinni õpetusekohasest ustavast sõnast, nii et ta oleks suuteline niihästi manitsema terve õpetuse varal kui ka ümber veenma vasturääkijaid“ (Tt 1:9). Samuti on kõigi töötegijate ülesanne valmistada pühi inimesi ette „abistamistööle Kristuse ihu ülesehitamiseks“ (Ef 4:12).

Meie vendluse hariduse lugu ulatub rohkem kui 130-aastasesse minevikku. 1882. aastal Ridala vennad lugesid, õppisid ja kuulutasid Jumala Sõna. Keilas rajati 91 aastat tagasi jutlustajate seminar, üle maa korraldati õpetuslikke kursusi ja konverentse. Selleks, et tänane Liidu Seminar saaks jätkata seda tööd, kutsume kogudusi üles tegema Seminari eest eestpalveid, toetama tema tööd majanduslikult ja suunama oma kaastöölisi Seminari õppima. Nähes vendluse vajadusi, avame 2013. aasta sügisel piiblikooli.

Jeesuse õpetuse järgimine annab meie elule turvalised raamid ja hoiab meid „kindlal kaljul“ (Mt 7:24). Nii on kogudus maailmas „soolaks ja valguseks“, teenides Jumalat ja ühiskonda. Püha Vaimu väes ja Pühakirja alusel suudame tulla toime tänaste ja homsete väljakutsetega. Psalmist ütleb: „Sinu sõna on mu jalale lambiks ja valguseks mu teerajal“ (Ps 119:105).

09. märts 2013, Tallinn-Nõmme.