Läkitus 2014

Eesti EKB Koguduste Liidu aastakonverentsi läkitus kogudustele 2014

„Sinu riik on kõigi ajastute riik ja sinu valitsus kestab rahvapõlvest rahvapõlve“ (Ps 145:13).

Meie Issand ütleb: „Aga otsige esmalt Jumala riiki ja tema õigust …“ (Mt 6:33). Jumala riik tähistab Jumala valitsust kogu loodu ja inimmaailma, samuti patu, surma ja kurjuse üle. Jumala riik on seal, kus Jeesus Kristus valitseb Issandana: koguduses, meie südametes ja maailmas. Issand on meid õpetanud paluma Jumala valitsusvõimu avalikukssaamise pärast: „Sinu riik tulgu, sinu tahtmine sündigu nagu taevas, nõnda ka maa peal!“ (Mt 6:10). Praktiliselt tähendab Jumala riik Jeesuse valitsust meie valikutes, suhetes kaasinimesega, igapäevatöös, kahtlustes, muredes, rõõmudes ja lootustes.

Täna oleme koos paljude teiste rahvastega küsimas: „Kuidas minna edasi?“ Üha selgemini tunnetame kasvavat ebakindlust enda ümber.

Jeesus ütleb: „Ma ehitan oma koguduse ja põrgu väravad ei saa sellest võitu“ (Mt 16:18). Meil on eesõigus tunda ja teha tuntuks Issandat, kes ehitab oma kogudust ja vajab selleks iga põlvkonna mehi ja naisi. Issanda valitsust esikohale seades kutsume üles uue põlvkonna töötegijaid võtma vastutust ja pühendama oma annid Issanda ja kaasinimeste teenimiseks. Julgustame vanema põlvkonna töötegijaid olema ustavad Issanda teenimisel. Issanda valitsust taotlev ja tunnistav kohalik kogudus on lootuse ja tervenemise allikaks oma kogukonnale. Issanda valitsust taotlev ja tunnistav koguduste liit on õnnistuseks tervele rahvale.

Meie vendluse ajalugu tunnistab, et iga põlvkonda on mingil viisil läbi katsutud väliste ja sisemiste olude, ohtude ja raskuste kaudu. Jumala sõna manitseb meid: „Ärge siis heitke ära oma julgust, mis saab suure palga!“ (Hb 10:35). Isegi kui kuuleme sõjasõnumeid, ei peaks me ehmuma, vaid kasutama võimalusi tunnistada Jeesuse valitsusest meie elu, meie koguduste ja viimselt, kõige loodu üle.

Alandugem palves Issanda ette oma perede, koguduse ja rahva eest ning omavahel konfliktis olevate rahvaste eest. Palvetagem kogudustes, et panna tähele Jumala kõnetust tema sõnas ja juhtimist tema Vaimus! „Kellel kõrv on, see kuulgu, mida Vaim ütleb kogudustele!“ (Ilm 3:22).

Tartus, 22. märtsil 2014