Läkitus 2016

Tunnistame sõna ja teoga Püha Vaimu väes!

Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu konverentsi läkitus AD 2016
Kristus Jeesus tõotas: „Te saate väe Pühalt Vaimult, kes tuleb teie üle, ja te peate olema minu tunnistajad“ (Ap 1:8).

Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu konverents kogunes Tartus 22.– 23. aprillil AD 2016. Tulevikku vaatavaid valikuid tehes otsustasime üle Eestimaa kokku tulnud delegaatidena meenutada oma esmast kutsumust ja läkitust kõigile kogudustele ja inimestele. Meie koguduste liidu missioon on „järgida Jumala kutset elumuutvate koguduste liikumisena, kes kuulutab evangeeliumi Jeesusest Kristusest Püha Vaimu väes“ (Liidu arengukava 2012–2017).

Me elame maailmas, kus sageli püütakse kehtestada oma sõnumit ja võimu vägivalla, füüsilise jõu või ebaausa surve abil. „Nõnda ei tohi olla teie seas,“ ütles Jeesus (Mt 20:26). Me taunime teiste üle võimutsevaid äärmuslikke ja terroristlikke liikumisi.

Globaalsel võrguajastul manipuleeritakse avalikkust pahatihti poliitiliselt ja ideoloogiliselt, moonutatakse tõde. Jeesus aga tuli, et tõde tunnistada: „Mina olen selleks sündinud ja selleks tulnud maailma, et ma annaksin tunnistust tõe kohta. Igaüks, kes on tõe seest, kuuleb minu häält“ (Jh 18:37). Me kinnitame, et soovime muutuvas maailmas Jeesust järgides elada tõepärast elu teiste heaks.

Oleme kogenud ja usume, et viimselt on tõde Jeesus Kristus ja teda kui tõde tuleb tunnistada. „Tõde vabastab teid,“ lubas Jeesus (Jh 8:32). „Issand on Vaim, ja seal, kus on Issanda Vaim, on vabadus,“ toonitab Piibel (2Kr 3:17). Meid on päästetud vabadusse elada mitte selle maailma algjõudude meelevallas, vaid tõelise armastuse ja pühaduse Vaimu meelevallas. Me pühendume, et anda edasi rõõmusõnum Jeesusest mitte ainult „sõnaga ega keelega, vaid teoga ja tõega“ (1Jh 3:18).

Me palvetame, et olla Jeesuse tunnistajad Püha Vaimu väes!

Tartus, 23. aprillil AD 2016