Pastorite fondi statuut

EEKBKL Pastorite Fond on Eesti EKB Koguduste Liidu poolt loodud fond, mille eesmärgiks on EKB Liidu koguduste pastorite toetamine.

Pastorite Fond ei ole juriidiline isik, vaid kuulub EKB Liidu juurde. Rahalisi sissemakseid fondi saab teha sularahas EKB Liidu kassasse või Eesti EKB Liidu pangaarvele. Fond on avatud ja sellesse võivad teha annetusi kõik füüsilised ja juriidilised isikud, kes soovivad toetada EKB Liidu pastoreid.

Fondi haldamist korraldab EKB Liidu juhatus. Väljamakseid fondist teostab vastavalt käesolevas statuudis nimetatud tingimustele EKB Liidu juhatus. Pastorite Fondi väljamaksed peavad olema seotud EKB Liidu pastorite toetamisega.

Fondist tehakse väljamakseid Fondi investeeringutest saadud kasumi arvelt või eelmise kalendriaasta jooksul fondi sihtotstarbeliselt laekunud summadest. Rahade investeerimise üle otsustab EKB Liidu juhatus. EKB Liidu juhatusel on vajadusel õigus palgata fondi haldama fondihaldur. Investeerimise põhimõtted ja piirangud kinnitab Eesti EKB Koguduste Liidu Vanematekogu.

Toetuse taotluse ja põhjenduse esitab Liidu juhatusele toetust vajav pastor, koguduse juhatus või piirkonna vanem. Sellele vastatakse peale järgmist juhatuse koosolekut. Taotlus peab olema kooskõlastatud koguduse juhatusega toetuse taotleja või Liidu juhatuse poolt.

Käesoleva statuudi on kinnitanud EKB Liidu juhatus 04.03.2014