fbpx

EBFi noorsootöökonverents “Connect” Sofias

18-21. jaanuar 2024 kogunesid noorsootöö juhid 22-st EBFi liikmesriigist Sofias, Bulgaarias, kohaliku baptistiliidu hoole alla, selleks, et tugevdada vanu sõpruseid, luua uusi ning üheskoos otsida ühtsust Kristuses, olles samal ajal niivõrd erinevates kontekstides. Esimesel õhtul oli eriline sündmus ka üheskoos väikse kunstiteose loomise näol – nimelt saime EBFi ühtsuse igatsuses ja kinnituses asetada väikse värvilise klaasikillu EBFi logo ümber, mis hiljem ahjus kinni sulatati (vt pilti allpool). Järgnevatel päevadel oli mitmeid ettekandeid ja paneeldiskussioon Jumala lugudest erinevates riikides. Laupäevaõhtuses paneeldiskussioonis jagas oma kogemusi ka LNK lastetöö projektide koordinaator ja 3D koguduse lastetöö juht Eliisa Ladva. Connect’24 oli hea võimalus avardada silmaringi Jumalariigi tööst meist palju kaugemal. Sest kuidas me muidu kuuleks Itaalia pastori väljakutsetest interetnilises koguduses? Mil moel me muidu saaks julgustada ühe prantsuse pastori abikaasat, kes lisaks lastetöö ja ülistuse vastutusele teeb oma regioonis ka koguduste raamatupidamist? Just selliste märgiliste kohtumiste, koosjagamiste ja üksteise eest palvetamise võimaluste keskel saime kasvada ühises Jumalariigi töös.

Eestist osales konverentsil tervelt 6 osalejat, kes igaüks on noorsootöötegija oma koguduses. Samuti toimusid ka EBFi noorsootöö juhatuse valimised, milles LNK meeskonnajuht Karl Tõnne jätkab. Lisaks astusid meeskonda ka horvaat ja portugallane. Kokku on hetkel meeskonnas lisaks eelmainitutele ka kaks bulgaarlast, norrakas ning sakslanna.

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi