Erki Tamme jõululäkitus

Head sõbrad, soovin teile kogu südamest õnnistatud jõulupühi!

Üheks erakordseks eeskujuks Jumala plaanidega nõustujast on Maarja, Jeesuse ema. Imetlen ta julgust ja valmisolekut öelda „jah“ ingli poolt edastatud väljakutsele. See, millesse teda kaasa kutsutakse ületab igasuguse inimliku kujutlusvõime piirid.

Maailm on katki ja vajab päästjat – sellega ei ole raske nõustuda. Eriti 2020. aastal, kus valitsused ja teadlased otsivad vastuseid. Tavalised inimesed tunnevad sageli lihtsalt nõutust ja on hirmul. Rooma võimu all polnud juutidegi elu kuigi lootusrikas. Maarja oli noor inimene, oma mõtete ja unistustega. Kuid ta teab, et elab piirangutega maailmas.

Lahendused üldjuhul ei juhtu. Lihtsalt niisama. Nad sünnivad. Maarjale ilmunud ingel ütleb: „Sa jääd lapseootele ja tood ilmale poja ja paned talle nimeks Jeesus.“ (Lk 1:31)

Kes ei unistaks paremast elust, õiglasemast maailmast?! Kuid Jumal küsib meie käest: kas sina ise oled valmis olema osa paremast ja õiglasemast maailmast? Oled sa valmis olema osa lahendusest?

Möödunud aasta on meie koguduste liidus olnud erakordne. Mõtlen täna neile kaheksale pastorile, kes vastasid neid kutsunud kogudustele: „Jah, Jumala abiga ma tulen.“ See juhtus 2020. aasta teise poolaasta vältel. Peale koroona kriisi esimest lainet. Me teame vastust, aga ainult nemad ise teavad, millist sisemist võitlust tuli neil pidada iseenda ja Jumalaga. Arutelud naise ja lastega eesootavast elumuutusest. Lisaks neile kaheksale kuus pastorit olid valmis vastu võtma kutse liikuda uude kogudusse. Pikima teekonna võtsid ette Timo Lige perega – Torontosse. Jumal varustab oma kogudusi juhtidega, kui maailmas on keerulised ajad. Et kogudus võiks olla osa lahendusest probleemiderohkes maailmas.

Maarja vastus: „Sündigu mulle sinu sõna järgi,“ tähendas tegelikult: „Ma olen valmis osalema su plaanis, mu Jumal.“ Ma olen oma hinge ja ihu valmis andma sinu käsutusse.

Neis inimliku hämmingu ja nõutuse hetkedes ei jäta Jumal meid üksi. Maarjale öeldu on ka sõna sulle: „Püha Vaim tuleb sinu peale ja Kõigekõrgema vägi on varjuks sinu kohal.“ (Lk 1:35) See kuulub igaühele, kes on otsustanud või otsutamas anda oma elu Jumalale. Et sünniks üleloomulik lahendus. Sinus ja sinu kaudu. Selles maailmas.

Soovin kogu südamest sulle õnnistatud jõulupühi!