Järgmine põlvkond Kristusele!

EKB Liidu aastakonverentsile Oleviste kirikus kogunes 128 delegaati 55 kogudusest. Tehti kokkuvõtteid nii möödunud piirangute-aastast kui vaadati tagasi kogu 30-le taasiseseisvumise aastale. Möödunud aasta kohta jäi kõlama lause: “Kirikute kinnipanemisega avanes kirik paljude eesti inimeste jaoks, sest interneti kaudu osalesid teenistustel ka need, kes füüsilist kohaletulemist varem peljanud.”

Eesti ühiskond on muutunud nii väliselt kui ka sisemiselt. 90ndate alguses kogudustesse tulnud noortest paljud ei sulandunud, sest ka kogudustele oli väljakutseks erineva tausta ja vaimuliku taustata inimeste lõimimine ühtseks koguduseks. Täna puudub aga paljudel noortel üldse isiklik kogemus usust ja kirikust, sest nende kodus pole kunagi palvetatud või koos jumalateenistusel käidud (“Elust, usust ja usuelust” 2020). Samas vaimse tervise probleemidest räägitakse üha enam. Jumalata üleskasvanud põlvkonnad teevad ka ilma Jumalata otsuseid -muul viisil nad seda teha ei mõistagi.

Kuidas aga kristlastena luua sildu, et jagada usu ja lootuse kogemust nendega, kes raskustes on, sellest kõneles president Erki Tamm oma läkitusteenistuse jutluses. “See on meie rahvas. Meie inimesed. Nagu Paulus armastas oma vendi, kes olid Kristuse kui Messia ära tõuganud, nii peame ka meie tegema. Meie misjonipõld ja teenistus on meie töö- ja elukoht 6 päeva nädalas, võttes osa meie inimeste elu väljakutsetest. Hoolides neist ja jagades kogemust elust koos Jumalaga. ” Juhtidele ütles ta aga, et mitte üksnes jüngreid, vaid jüngrite tegijaid tuleb teha.

EKB Liidu koguduste nimel tänati eelmise valitsuse rahvastikuministrit, Riina Solmanit, kelle tegevusega teadvustati enam koguduste olemasolu ja vajadusi. Rõõmsaks üllatuseks osales aastakonverentil ka meie hea sõber, pastor Bill Ankerberg, Converge liidust USA-s.

EKB Koguduste Liitu kuulub aasta alguse seisuga 84 kogudust 6419 liikmega. Jumala armust on viimase kümne aasta jooksul toimunud väike, aga pidev liikmeskonna kasv.

Konverentsi fotode autor on Raul Valgiste: https://myalbum.com/album/NHqqUg3NH8t9