fbpx

Kirikujuhid kohtusid peaministriga

Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute juhtide iga-aastasel kohtumisel peaministriga arutati hr Jüri Ratasega mitmete oluliste teemade hulgas ka küsimust, kuidas tõsta Eesti noorte usualast teadlikkust. Täna on vastav õppeaine vaid 65 üldhariduslikus koolis.
Pikemalt peatuti järgmise rahvaloenduse läbiviimisega seonduval problemaatikal, kuna eelduslikult toimub see 2020/21. aastal registripõhiselt. See tähendab, et otse inimestelt midagi ei küsita. Selle tulemusena Eesti usuelu puudutav andmestiku kogumine ja analüüsimine lõpeb. Ühe võimaliku alternatiivina on pakutud 2019. aastal planeeritud Eesti tööjõu-uuringusse lisada usku puudutavad küsimused.
Kohtumisel leiti, et haigla- ja hoolekandekaplanaadi pikaleveninud rajamisprotsessiga aitaks edasi liikuda võimaliku peakaplani töölevõtmine sotsiaalministeeriumi juurde. Kahetsust tunti pühakodade iseseisva toetusprogrammi lõppemise üle ning kirikute renoveerimiseks ettenähtud vahendite võimaliku vähenemise üle.
Peaministrit tänati mitmete lahenduste leidmisel varem jutuks olnud küsimustele nagu munkade ja nunnade ravikindlustuse tagamine, usuliste ühenduste registrikannete problemaatikaga seonduv, erakoolide tegevuskulude katmine ning võrdse kohtlemise seaduse muudatuste algatamatajätmine, mille vastuvõetamatusele EKN oli viidanud.
Eesti Kirikute Nõukogu 30. aastapäeva tähistamisest 21. veebruari 2019 kutsuti ka peaministrit osa võtma.

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi