fbpx

Kohtumine Vabariigi Presidendiga

Eesti Kirikute Nõukogu juhatus ja kümne liikmeskiriku juhid kohtusid 20. detsembril Eesti Vabariigi presidendi, Alar Karisega.

Eriti huvitas presidenti noorte vaimse tervisega seonduv ja kirikutepoolne tegevus noorte toetamisel. Uute koguduste rajamine noorte enda initsiatiivil tekitas presidendis suurt huvi. Samuti küsimus, kuidas noored kirikusse jõuavad.

Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute juhid tutvustasid põgusalt oma kirikute ja liitude tegevust. EKN-i president, Andres Põder, andis ülevaate EKN-i toimimisest ja osalusest ühiskonnas, näiteks erinevate seaduseelnõude osas oma arvamuse avaldamisest. Presidendile avaldas muljet EKN-i liikmeskirikute püüd olulisemaid küsimusi konsensuslikult lahendada.

Ülevaate EKN-i poolt tehtavast tööst sotsiaalvaldkonnas andis asepresident Meego Remmel, puudutades pandeemia alguses loodud sinuabi hingehoiuplatvormi, aastatepikkust tööd raseduskriisi nõustamisel, iga-aastaseid paarisuhtekoolitusi (PREP) ning emade-ja isadepäeva konverentse.

Probleemsete teemadena käsitleti kaitseväe kaplanaadi suuremahulist vähendamist. Samuti Eesti eristumist muust Euroopast seoses usundiõpetuse puudumisega üldhariduslike koolide kohustuslikus õppekavas, mis on jätnud noorte teadmistesse olulise lünga.

Vabariigi Presidenti paluti osalema oma teadusvaldkonna pädevusega EKN-i teema-aasta konverentsile 2022. aastal.

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi