Sõbralt Sõbrale nõustamiskeskus Tallinnas

Sõbralt Sõbrale nõustamiskeskuse vastuvõtud nüüd ka Tallinnas! Sõbralt Sõbrale nõustamiskeskuse meeskonnaga liitusid Aili ja Tõnis Roosimaa. Vastuvõtte teevad nad Tallinnas, Koskla 18 asuvates ruumides.

Aili ja Tõnis Roosimaa on mõlemad omandamas pereterapeudi väljaõpet Eesti Pereteraapia Koolis ja rõõmuga valmis olema toeks, kui su paarisuhe vajab turgutust või taastamist, peresuhted hüüavad suurema läheduse järele, sul on mure lapse pärast või mõistus otsas teismelise armastamisel, vajad tarkust konfliktide lahendamisel või hoopis teistmoodi lähenemist, et efektiivsemalt suhelda – kuulda ja olla kuuldud.

Roosimaad tähistavad sel aastal oma 29. abielu-aastapäeva ja täiskasvanuks on kasvatatud kolm last, kellest üks on loonud juba ka oma pere. “Kuna meie pereks kasvamine toimus välismaal, kus elasime kokku kümme aastat, siis on meil olemas kogemus koos lastega võõras kultuuris ja keeleruumis elamisest. Ja tagasi kodumaale tulemisest,” räägib Aili.

Aili ja Tõnis pakuvad nii paari- kui pereteraapiat, samuti abielueelset nõustamist. Uue võimalusena saab nüüd soovi korral valida ka sellise nõustamisvariandi, kus nõustajatena on ühe pere või paariga tegelemas korraga nii mees- kui naisterapeut (Aili ja Tõnis koos).

“Usume suhetesse, nende kogu inimese olemust ja elu hõlmavasse mõjusse ning suhete muutumise võimalikkusesse. Eriti, kui kõrval on tugi.”

Mis teid motiveerib paare ja peresid nõustamise kaudu aitama?
“Oleme õppinud, et üks ilusamaid kogemusi elus on aidata kedagi parematesse suhetesse. Näeme, kuidas usaldusväärse kaaslase toel on iga inimsuhet võimalik muuta.
Peresuhted mängivad kõige tähtsamat rolli nii täiskasvanute kui laste elus ja pole midagi ägedamat kui olla selles kaasas!”

Olete hetkel mõlemad pereteraapia väljaõppes. Kuidas te selleni jõudsite?
“Puutudes aastate jooksul kokku nõustamisega, nägime vajadust läheneda perede probleemidele millegi enama kui empaatia ja hüva nõuga. Otsustasime lisaks abielus olemise, laste kasvatamise ja teiste nõustamise pikaajalisele kogemusele õppida süsteemset lähenemist ja täiendada oluliselt oma ‘tööriistakasti’. Nii otsustasimegi koos astuda Eesti Pereteraapia Kooli.”

Millistel juhtudel soovitaksite paaril või perel pöörduda nõustamisele/ teraapiasse?
“Peresuhted ei teki ega püsi sünnijärgselt iseenesest. Meid kujundanud suhtemustreid on vaja oma taustast ära tundma õppida, treenida ja teadlikult muuta.
Tihti jõutakse liiga hilja enama kui eneseabi raamatute juurde. Parim aeg pöörduda on siis, kui suhe toimib, aga avastatakse mingid suhtlemise viisid või mõistetamatud nüansid, mis oma elu tahavad elama hakata või kui jõutakse mingis konfliktis alati samasse kohta ja ise ei osata enam näha, kuidas teistsuguse tulemuseni jõuda. Seega – pigem varem kui hiljem. Samas ka – pigem hiljem kui üldse mitte.”

Vaata lähemalt ja broneeri aeg vastuvõtule.

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi