Vanematekogu vaatas tulevikku

EKB Koguduste Liidu vanematekogu 12. septembri koosolekul kinnitati 2024. aasta juhtmõtteks „Ühes Vaimus kutsutud“ (Ef 4:1-3). Kohtuti tutvumiseks ja kandidatuuri kooskõlastamiseks Hans-Kristen Sapasega, kes on andnud nõusoleku kandideerida Keila Baptisti Koguduse pastoriks. Arutati 2024. aasta suurima sündmuse, EKB Liidu aastakonverentsi, suvefestivali ja PP festivali ühisürituse kontseptsiooni ning anti juhatusele mõtteid, millega edasi töötada. Samuti kaaluti Billy Grahami Evangeelse Assotsiastiooni ettepanekut evangeelse suursündmuse korraldamiseks Will Grahamy osavõtul 2025.a. Saime seda teha Sergii Bilokini Moldova hiljutist kogemust kuulates, kus vend muusikaprogrammi juhtis ning 2009.a. toimunud Lootuse Festivali kogemuse baasilt, milles ise osalesime. Leidsime, et see võiks meie koguduste evangeelset innukust positiivselt mõjutada, et jôuda evangeelimiga eesti inimesteni. Liidu vaimulike poolt abielu registreerimise jätkamist puudutavates küsimustes ei tehtud kiiret otsust. Leiti, et on oluline olla meie noorte kõrval, sh riiklikul registreerimisel, senimaani, kuni säilib registreerimisel vabadus valikuteks lähtuvalt meie usulistest põhimõtetest.