Suvefestival „…järgi?“ toimus sel aastal Kohilas

7.-9. juulini 2017 toimus Kohilas meie Liidu 23. suvefestival, pealkirjaga „…järgi?“. Kohila Baptistikoguduse pastor Viljar Liht ja koguduseliikmed tegid ära tohutu töö, et ligi 1000 osalejale luua keskkond, kus tundsime end teretulnuna ning kus Püha Vaimul oli ruumi tegutseda.

Peakõneleja Aaron Jen (Taiwan) koos teda tõlkiva Tõnis Roosimaaga (Laagri)

Reede

Avajumalateenistusel juhtisid Kohila koguduse sekstett ja Hannes Nõlvaku ansambel koheltulnuid Jumala ligiollu. Hiina juurtega ja kuus aastat Eestis elanud peakõneleja, Aaron Jen, tõi esimese armastuse kirega nii avateenistusel kui järgevates hommikustes piiblitundides esile meie aastateema – jüngriksolemise sisu – lase Jeesus rooli! Tõnis Roosimaa tõlkis külalist hiina ja ingelise keelest. Festivalilisi tervitas Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas, kes ütles: „Mul on siiras heameel täna siin teie ees seista, sest Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liiduga ühendavad mind tihedad sidemed. Juba mu vanavanemad kuulusid sellesse liitu. Seepärast oli ka pisut enam kui aasta eest, siinsamas Kohilas, koguduste liidu üritusel kohal minu isa Rein Ratas. Teda tutvustati Riigikogu liikmena ja loomulikult paluti tal ka sõna võtta. Isa ei hooli aga tiitlitest, vaid tutvustas end armusaanud patusena. Selline on alati olnud tema väärtushinnang, ta on püüdnud toetuda igavikulisematele väärtustele, nagu kahtlemata on ka usk.“ See on esimene kord EKB Koguduste Liidu ajaloos, kui nii kõrge riigi ametiisik võtab osa meie ettevõtmisest. Samuti ütles oma sooja tervituse Kohila vallavanem Heiki Hepner. Reede õhtupoolikul tõi The Ilves Sistersi kontsert Kohila mõisa õuele lisaks festivalirahvale veel suure hulga vallainimesi.

EKB Koguduste Liidu president Erki Tamm, EV peaminister Jüri Ratas ja Kohila vallavanem Heiki Hepner.

Laupäev

Hommikusöögiga tervitasid pastoreid koos abikaasadega Allika kirjastus ja ajakiri Teekäija. Ennelõuna algas piiblitunniga, mida pidas Aaron Jen. Iisraeli hommik viis ansambel Kesheti ning Viljar Lihti ja Allar Kännu juhtimisel Jeesuse füüsiliste jälgede juurde. Liidu kauaaegsed töötegijad jagasid ühist lõunaosadust koos Liidu juhtidega Sillaotsa Veskis. Seal meenutati Kohila koguduse rajajat, Priidik Proosot, ja teisi töötegijaid. Kohila Baptistikogudse vastremonditud palvelas sai samal ajal vaadata koguduse 100. aastapäevaks valminud dokumentaalfilmi või osaleda kõigile mõeldud “Elu mängus”. “Laulge kaasa” haaras laulupeoliku vaimustusega ühes laulma vanu laule uues seades, seda Helari Puu ja Taimi Kopli eestvedamisel. Suvefestivalidel pole alati noorte osalus suur olnud, kuid Gunnar Kotieseni sõnum ja Püha Müristuse eestveetud ülistus haaras noored kaasa. Samal ajal toimunud Misjonikoori kontsert tõi Hageri kiriku rahvast täis vaiksemaks järelemõtlemiseks Jumala ees.

Laulvad töömehed. Vasakult alates: Helari Puu, Margus Mäemets, Indrek Luide, Kalle Kopli, Viljar Liht, Ott Indermitte ja Andrus Vaiklo
Kogu festivali aja toimus paralleelselt lasteprogramm

Pühapäev

Hommikul toimus veel teinegi piiblitundi Aaron Jeni juhtimisel. Lõpujumalateenistusel teenisid lauluga Elo Toodo-Jakobs ja Andrus Lukas koos bändiga. Liidu misjonitöö koordinaator Helina Voogne rääkis peatselt plaanitavast misjonireisist Gruusiasse, sõna sai meie partneri, Gruusia Baptistiliidu, töötegija Aneri Giunashvili. Oma elava tunnistuse andis Villy Võrk Lootuse Külast. Liidu president Erki Tamm jagas sõnumit eeskujudest kui jüngerluse teest: “Niinimetatud tõejärgses ühiskonnas (samuti ka Nõukogude ajal), kui meediamaastik on killustatud ja vahel suunatud, aitavad usaldusväärsed eeskujud teed leida. Festivali ajal jõudis minuni üks tõdemus. Aaron Jen võrdles ida ja lääne kristluse praktikaid ning õpetusele ja jüngerlusele keskendumist neis. Kuid Jeesuse eeskujus toimuski õpetamine jüngerlikes, osaduslikes jagamise keskkondades. Meie tänane praktika on sellest erinev – kantslikeskne. Vajame enam osaduslikke keskkondi, kus jagada elu ja õpetust ning palvetada esiletulevate päris vajaduste pärast. Vajame kultuurimuutust Jeesuse praktika suunas. […] Usun, et Jumala töö Kohilas ning üle Eestimaa on jätkumas veel võimsamal moel. Palume, et võiksime Jeesust järgides teha tegusid, mida tema tahab meie kaudu teha.”

Kohila koguduse vabatahtlikud. Vasakult: Indrek Kant, Argo Luik, Kalmar Koit, Heli Rohtla, Margit Mandri, Allar Haljasorg, Karina Baumverk, Kristiina Krabi-Klanberg, Viljar Liht, Siilas Kask ja Sulev Liht

Ülekannete kordusi saate vaadata Pildiraadio arhiivist, pilte ja videoklippe suvefestivalist võib näha Kohila koguduse Facebooki lehelt, samuti Kohila koguduse veebilehe galeriist ja Liidu „Elumuutva usuliikumise” Facebooki lehelt.