60 aastat Siioni koguduses

1961. aasta alguses saadeti pastor Herman Mäemets liidu juhi käskkirjaga kolmeks kuuks komandeeringusse Siioni kogudusse Kuressaares. Suure-Jaanis vaid aasta teeninuna pakkus usuasjade volinik liidu juhtkonnale 26-aastase endise kooliôpetaja välja, sest “temaga polnud pahandusi olnud”. Mitmed senised kandidaadid polnud vôimude kinnitust saanud. Trotsiga läks ta noore mehena pastor Osvald Tärgi (Oleviste) juurde. “Kas vôimud määravad nüüd pastoreid ametisse?!” Tärk rahustanud noore mehe maha lugedes talle Ap 4:28,29.

Kuigi peale esimese pühapäeva jutlusi kutsuti noor pastorikandidaat miilitsasse välja (tuldi autoga järgi) ja saadeti Tallinnast jutlustamiseks vajalikku luba taotlema, valiti Herman Mäemets 81 koguduseliikme üksmeelse otsusega karjaseks. Täna on neist koguduses veel vaid kolm. Kogudusega on liitunud uusi inimesi ja Siioni kogudus on EKB Liidu üks suuremaid ja elujôulisemaid. Tänane pastor, Margus Mäemets, tuli isa kôrvale diakonina 1991. aastal ja sai pastoritöö jätkajaks 2005.

17. jaanuril tähistati Siioni koguduses pastor emeeritus, Herman Mäemetsa, saamist 60 aastat tagasi Kuressaare koguduse pastoriks.

Liidu president Erki Tamm ütles oma õnnitlussoovis: “Eriti rahututel aegadel vajame selliseid sügava kogemusega vaimulikke isasid, kes on usu säilitanud kôige keerulisematel aegadel. Nende elu on rajatud saanud Kaljule.”

Kuula ka Herman Mäemetsaga tehtud intervjuud (intervjueerib Pereraadio hommikuprogrammi toimetaja Helen Haas).