fbpx

EBFi aastakoosolek

Seekordsel Euroopa Baptistiföderatsiooni aastakoosolekul olid eestlased esindatud lausa kümnekesi. Juba konverentsi avateenistusel palvetati olukorra pärast Ukrainas ning sealset sõjaolukorda arvestades võeti vastu ka pöördumine.

Ukraina baptistiliidu asepresident Igor Bandura jagas ülevaadet koguduste olukorrast nende territooriumil – 400 kogudust asub okupeeritud territooriumitel, 200 on lõpetanud töö, sest inimesed on sõja eest põgenenud, 46 kirikut on purunenud pommitamistes, 120 pastorit ja diakonit on armeeteenistusse võetud, 250 on riigist lahkunud. Samas oli vend Igori usk julge ning ta rõhutas Jumala tööd kõige selle hirmsa keskel. Tema sõnul on viimase 3 kuu jooksul ristitud ligikaudu 2300 usklikuks saanud inimest. Väga tänulikud ollakse eestpalvete ja materiaalse toe eest. Omavahelises vestluses vend Igoriga tõdesime, et võiksime ka EKB Liidu ja Eesti kogudustena 2-3 Ukraina pastori lühiajalisse toetamisse panustada. 

Konverentsi fookuses oli peale ametlike aruannete kinnitamise ka uue peasekretäri Alan Donaldsoni poolt juhitud EBF-i tegevuse analüüs, millesse kõik osalejad laudkondadena kaasati. Kogu konverentsi aluseks oli püstitatud küsimus: “Miks EBF?” Paljude vastuste seas jooksis punase niidina läbi kogetud osaduse hindamine ja omavaheliste suhete väärtustamine. Seda eriti kriisiolukordades, nagu praegu Ukrainas või ka Liibanonis.

EEKBKL president ja asepresident Ukraina baptistiliidu asepresident Igor Banduraga

EEKBKL president ja asepresident EBFi peasekretär Alan Donaldsoni ja Baptisti Maailmaliidu peasekretär Elijah Browniga. 

Erki Tamm, Peeter Tamm ja Einike Pilli Läti Baptistiliidu juhtidega. 

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi