fbpx

Ukrainakeelne baptistikogudus sai registreeritud

Keset koledaid sõjasündmusi Ukrainas, mille eest on pidanud põgenema miljonid, sh meie usukaaslased, on Jumal tegemas üleloomulikult ilusat. Peamiselt põgenikest koosnev Tallinna Piibli Kogudus sai ametlikult registreeritud.

Kolm kuud tagasi alustas Sergii Bilokin (https://teek.ee/teemad/36-uhiskond/2908-soda-tabas-mind-peterburis), kes Eestis juba 6 aastat perega elanud, oma rahvuskaaslaste kogumist ühisteks osadusteks. Andsime selleks Liidu keskuse ruumid. Iga pühapäevaga kasvas inimeste arv Eestisse saabunud põgenike arvelt, kes sellest võimalusest kuulsid. 10. mail tunnustas Liidu vanematekogu Sergii Bilokinit Eesti EKB Liidus ukrainakeelse rajatava koguduse pastorina. 15. juulil sai kogudus teate ametliku registreerimise kohta. Asutajaliikmeid oli 19. Kogudus on teinud otsuse liituda EKB Koguduste Liiduga. 

19. juulil tähistati suure hulga inimestega (74 täiskasvanut, ps lapsed) Jumala armu tegusid. Inimesed kõigist neist paikadest, millest kõneldakse uudistes – Mariupol, Irpin, Harkiv, ja Kiiev – on leidnud Tallinna Piibli Koguduse osaduses vaimse varjupaiga, kus Jumal trööstib ja julgustab, päästab ja läkitab. Pastor Sergii tuletas kogunemise lõpus meelde, et meie oleme Kristuse käed ja jalad selles maailmas ning kutsus oma rahvast tegema armastuse tegusid. Kogudust tervitas ka Tapa EKB Koguduse pastor, Artur Klimov. 

Kogudus koguneb Koskla 18 saalis igal pühapäeval kell 14. Samal ajal toimub ka pühapäevakool. Teenistused toimuvad peamiselt ukraina keeles.

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi