Liidu Koguduste Festival Tallinnas

Laululava klaassaali kogunesid 10. ja 11. juunil kuni 400 inimest kogudustest üle Eestimaa. Seekordse festivali formaat oli uudne, liites kahel viimasel aastal vahele jäänud suvefestivali ja EKB Liidu aastakonverentsi. Delegaadid valisid Lääne piirkonna esindajaks vanematekokku Mihkel Nõlvaku ning Harju ja Kesk-Eesti piirkonna esindajaks Matt Edminsteri.

„Kohal Kogukonna Heaks“ – liidu aasta teema, avanes nii akendest Soome lahele kui mitmekülgses programmis, mis andis võimalust mõtlemiseks ja arutlemiseks, kui inspireerivaks kogemiseks. Konverentsi külaline, Euroopa Baptistiliidu peasekretär, Alan Donaldson, tunnistas, et teda rõõmustas nii paljude noorte inimeste nägemine. Osalejad esindasid EKB Liidu koguduste vanuselistki läbilõiget – lasteprogrammist rõõmustavad pisikesed, noored, kes kohvikus üksteisega koosolemist nautisid, elujõus keskealised, kellest mõnigi oma hiljutisest pöördumisest tunnistas ning needki, kes suvefestivalide raudvara 1994. aastast alates.

Timo Lige loodud teos, „Väike missa“, leidis festivali lõputeenistusel Oleviste kirikus võimsa esituse festivalikoori poolt, mille kutsus kokku Kersti Kuusk ülistuskoori põhjal ja millega said ühineda kõik need sajad teenistusel osalejad.