Eesti EKB Koguduste Liidu aastakonverentsi läkitus 2017

Jeesus ütles: „Mina olen maailma valgus. Kes järgneb mulle, ei käi pimeduses, vaid tal on elu valgus.”
Jh 8, 12
Meie, konverentsile kogunenud Eesti EKB Liidu koguduste esindajad, usume, et Jeesus Kristus on maailma valgus ka tänapäeval. Seepärast peame oluliseks Jeesuse õpetuse ja isiku eeskuju järgimist.
Püüd valguse poole on üldinimlik. Meie rahvas on mitme põlvkonna vältel pidanud oluliseks hariduse valgust. Selles on nähtud võimalust pääseda vaimupimedusest ja oma andeid teadlikult arendada ühiseks hüvanguks.
Valgustusajast alates usutakse, et teadmised muudavad inimese ja ühiskonna paremaks. Inimeste teod möödunud ja käesoleval sajandil näitavad, et hariduse valgusest üksi ei piisa. Vaja on eluvalgust.
Nähes pimedust inimestes, inimeste vahel ja ühiskonnas, on kohane meenutada Jeesuse sõnu: „Kes järgneb mulle, ei käi pimeduses, vaid tal on elu valgus.”
Pole ju pimedus midagi muud kui valguse puudumine. Kui tõeline valgus ilmub, näeme valgust, aga selles valguses ka kõike muud.
Eesti Vabariik 100 künnisel tõdeme, et paljude põlvkondade jooksul on meie rahvas pidanud kalliks ja tunnistanud usku elavasse Jumalasse ja Issandasse Jeesusesse Kristusesse.
Jeesuse isikus saab inimestele nähtavaks Jumala armastus, mis ulatub patust rikutud inimeseni. Kristuse surm ristil patuste inimeste eest väljendab Jumala armastust, väge ja tarkust – inimeste päästeks.
Tema ülestõusmise järel on Kristuse isikust kiirgav valgus suurem mistahes muust valgusest. Vaatamata käesoleva ajastu tõmbetuultele võime alati järgida Jeesust. Kristus kirgastub eluvalguseks Temasse uskuvatele järgijatele.
Kristuse surma ja ülestõusmise valgus mõjub kõige selgemalt koguduste ja nende liikmete kaudu kogukondades, suhetes, kus kristlased oma igapäevast elu elavad ja Jumala armastust tegudes usutavaks kehastavad.
Tallinn, Nõmme 22.04.2017