fbpx

Gruusia baptistiliidu juht on Aneri Giunashvili

Tbilisi ainsas baptistiliidu kirikus valiti uueks Gruusia EKB Liidu juhiks Aneri Giunashvili. Seni teenis ta president, Gia Kandelaki, abina. Môlemad vennad on palju Eestis käinud ning tekkinud on lähedased suhted.

Liitudevaheline koostöö sai alguse peale 2008. a. sôda, kui Osseetia ja paljud Gruusia külad okupeeriti Venemaa poolt. Gruusiasse tekitas see ligi pool miljonit sisepôgenikku. Nende hulgas teenides on Aneri ja sealne baptistiliit võinud pakkuda nii vaimset kui ka materiaalset tuge. Seda tööd on ka Eesti EKB Liit toetanud.

Gruusia EKB Liit pole suur – koos lastega umbes 1000 liiget, 25 kogudust ja 10 gruppi. Eriti populaarsed on liidu korraldatud lastelaagrid, mida eelmisel aastal oli 16. Praegu on väljaehitamisel üks laagrikeskus.

Suurim väljakutse sealsele liidule on uute ja noorte töötegijate leidmine ja nende vaimuliku töö jaoks ettevalmistamine. Aneri Giunashvili kaks abi just sellisel viisil avastatud, varustatud ja täna teenimisse volitatud.

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi