Ukraina pastorid vajavad tuge

Jätkame Ukraina Baptistiliidu pastorite toetamist eeloleval talvel, et võimestada nende teenistust oma rahva keskel.

Möödunud aasta sügisest kevadeni võisime olla julgustuseks koos paljude inimeste ja kogudustega Ukraina Baptistiliidu viiele pastorile Žitomiri oblastist. Tänu teile saime detsembrist kuni maikuuni teha igakuiselt Ukraina Baptistiliidu arvele 1400 € suuruse ülekande, mis jaotati pastorite vahel vastavalt nende piirkonna juhi ettepanekule, 250–300 € kuus. Selle kogumiskampaania jooksul laekus 11 170 €.
Erki Tamme sõnul on ta isiklikult kõnelenud Žitomiri piirkonna juhi, Ivan Prokopchuki, ja abisaanud pastoritega, kes kõik on väga tänulikud, et väikses Eestis mõeldakse nende suurele hädavajadusele ajal, kui iga maalejäänud pastor on kulla hinnaga.
Samuti kohtus Erki Tamm Ukraina Baptistiliidu juhtidega juuli alguses Euroopa Baptistiföderatsiooni aastakoosolekul Norras, kus saadi tagasisidet, kui oluline see abi nende konkreetsete pastorite jaoks on olnud. Meie saadetud abi oli selge sihiga ja jõudis konkreetsete töötegijateni.

Üks neist, kelleni eesti inimeste toetus jõudis, on Valentin Ovsiychuk. Ta on 24-aastane. Ta on 3 aastat olnud abielus ja neil on 5-kuune poeg. Ta teenib noortejuhi ja diakonina Yemil’chyne linna kogudust. Jumal on õnnistanud nende teenistust. Selles osaleb palju lapsi.

Valentin kirjutab: “Ükskord maeti meie linna üks sõdur. Matuserongkäik läks minust mitte kaugelt mööda. Tulin surnut austama. Siis küsisin möödasõitvatelt lastelt: “Kas te teate, keda maetakse?” Ja üks poiss vastas: “Jah. Minu isa”
Kuigi me oleme sõjategevusest kaugel, on meie ümber palju inimesi, kes on sõja tõttu kannatanud. Ja neid tuleb toetada. Otsime uusi suhtlusviise, kuidas seda teha. Kõik Ukraina töötegijad seisavad väljakutse ees, kuidas olla kättesaadav ja näidata armastust neile, kes läbivad oma eluteel seni tundmatuid raskusi.”

Andku Issand Valentine’ile tarkust, et juhtida inimesi Jumala juurde.

Selleks saab teha ülekande:
Saaja: Eesti EKB Koguduste Liit
Konto number: EE732200001120064572