“Ühes Vaimus kutsutud” (Ef 4:3) on EKB Liidu juhtmõte 2024. aastal

Tähistame 2024. aastal EKB Liidu ühe osa, baptistiliikumise, 140. aastapäeva Eestimaal. Kas oled külastanud Haapsalu külje all, Ungru jõe ääres olevat mälestuskivi, mis tähistab kohta, kus 24. veebruaril 1884 said ristitud neliteist usklikuks saanud inimest? Nemad panid aluse esimesele baptistikogudusele meie maal. See oli üheks Läänemaa ärkamisest väljakasvanud koguduslikust liikumisest. Samal aastal rajati baptistikogudused veel Tallinnas, Kärdlas ja Pärnus. 1945. aastal moodustati nõukogu võimude survel EKB Liit, millesse kuulusid nii baptistid, evangeeliumi kristlased, nelipühilased kui priilased.

Kui Eesti taasiseseisvus ja vabaneti välisest survest, oli küsimus, kas jätkame koos? Kas oli see vaid väline surve, mis meid koos hoidis? Täna võime olla tänulikud neile, kes „alandlikkuse ja tasadusega, pika meelega, üksteist sallides armastuses,“ hoidsid „Vaimu antud ühtsust“ nagu Paulus seda kirjas efeslastele 4:3 nimetab. Tänu sellele on Jumal lasknud meil kasvada suurimaks vabakoguduslikuks liikumiseks Eestis. Vormilt, väljenduslaadilt, kultuuriliselt ja keeleliselt eripalgeliste kogudustena me tunnistame „Vaimu antud ühtsuses“, et meil on „üks Issand, üks usk, üks ristimine, üks Jumal ja kõikide Isa, kes on kõikide üle ja kõikide läbi ja kõikide sees.“ (Ef 4:5-6)

Paulus õhutab meid elama meie kutsuja, Jeesuse Kristuse vääriliselt, saades üksteist armastades tunnistuseks kogu maailmale. Me oleme ühes Vaimus kutsutud jagama lootust, mida oleme leidnud usus Jeesusesse ja kogenud Jumala pere ühtsuses.

Mul on väga hea meel, et olen võinud kasvada ja töötada meie EKB Liidu kogudustes ja selle liidu koguduste heaks. Kevadel annan üle töö liidu vaimuliku juhina ja teen seda tänulikuna ning Jumalat usaldades. Tal on head plaanid oma rahvaga!