Joondumisest visioonile

USA-s tehtud uuringu järgi jõuavad 30sed füüsiliselt kirikusse alles peale 7-10kordset koguduse FB või interneti kodulehe külastust.

EKB Liidu juhatuse ja töövaldkondade juhtide koolituspäeval aitas Bill Hoyt (USA) mõtestada lahti Liidu rolli koguduste võimestamisel. Kogudus on see, mida Kristus tuli ehitama, kuid koguduste koostöös saab Jumala Kuningriik laienema.
Õigete küsimuste tõstatamisest oleneb nii koguduse kui ka isiklik areng. Mitte alati ei vii meid edasi see, mida me küsime või tahame. Kuidas aga jõuda selleni, mida me vajame, et täita paremini koguduse missiooni? Sellest ka alguses nimetatud küsitluse mainimine. Kuidas keskenduda tegevustele, mis soodustavad kasvu ja kuidas lõpetada tegevusi, mis ei vii edasi, aga mille lõpetamine võib olla valulik?
EKB Liidu jaoks olulise teemana käsitleti ka koguduste autonoomsuse küsimust üksteise toetamise ning ühistöö kontekstis. Kuidas joonduda liidu aastakonverentsil vastuvõetud nägemuse taha töövaldkondade ja kogudustena, hinnates oma vaimulikku arengut jüngerluse ja inimeste armastamise vaatenurgast?
Lõppeks on teatud asju keeruline mõõta. Kasvõi mehe armastust naise vastu. Ometi teatud tegevused kirjeldavad ja väljendavad armastavat suhet. Nii on ka arenemisega liidu arengunägemuse elluviimisel- Jeesust järgiv, inimesi armastav, Jumala sõnas ja väes kasvav liikumine.