Juubelikingitus

Seoses baptistiliikumise 140. juubeliaastaga teeb Seminar kogudustele kingituse: 12-osalise Piibli tähendamissõnade selgituse „Vanad lood, värske tähendus.“

Piiblitunnid toetuvad Uue Testamendi ajalugu hästi tundva teadlase Kenneth E. Bailey raamatule „Jesus Through Middle Eastern Eyes“ („Jeesus läbi Lähis-Ida silmade“). Seetõttu on igas loos tähendusi, mis on värsked ja aitavad lugu sügavamalt tõlgendada.

Tähendamissõnade seeria koosneb sissejuhatusest ja üheteistkümnest tähendamissõnast, millest enamik on Luuka evangeeliumist. Tähendamissõnu selgitavad Bailey raamatu abiga Tartu Salemi Baptistikoguduse ja Kõrgema Usuteadusliku Seminariga seotud inimesed: Toivo ja Einike Pilli, Meego Remmel, Sven-Joonatan Siibak, Helle Liht ja Helina Voogne, Hannes Keernik, Tuudur Tilk ja Simona Bin-Sou.

Tähendamissõnade piiblitunnid sobivad väikegruppi, koguduse piiblitundi ja muidugi ka iseseisvalt vaatamiseks. Iga piiblitunni lõpus on aruteluküsimused.
Loodame ja palume, et saate nende piiblitundide kaudu õnnistatud, inspireeritud ja et Jumala Sõna saab meie elus nii paremini mõistetud kui ellu rakendatud.

Õnnistatud süvenemist,
Einike