Kirikute nõukogu näeb usuvabaduse riivet

Eesti Kirikute Nõukogu esitas 3. augustil vaide Vabariigi Valitsuse 30. juuli korralduse peale, millega piiratakse inimeste võimalust anonüümselt osaleda jumalateenistustel. „Õigus osaleda jumalateenistusel soovi korral anonüümselt on põhiõigus, millega isikuandmete kontroll oleks ilmselges vastuolus,“ öeldakse pöördumises valitsuse poole.

Vaides leitakse, et kiriku ja koguduse olemuse ja eesmärgiga on vastuolus „arusaam, et kogudus võiks hakata inimesi, kes soovivad jumalateenistusele tulla, liigitama erinevate tervisetõendite ja vaktsineerituse alusel.“

EKN-i pöördumises rõhutatakse, et „kogudused on paikadeks, kust saavad hingelist ja vaimset kindlust, abi ja tuge mitte ainult selle koguduse liikmed, vaid kõik, kes seda soovivad. Kui …tekitatakse inimestes tunne, et kirikusse minnes võidakse hakata kontrollima tema tervisedokumente koos isikusamasusega, võib see tähendada paljude inimeste jaoks ka sellest hingetoest loobumist…“

Samas „EKN jagab täielikult Vabariigi Valitsuse muret COVID-19 viiruse leviku taaskordse laienemise üle ning suhtub mõistvalt Vabariigi Valitsuse püüdlustesse rakendada meetmeid, mis tagaksid viiruse leviku pidurdumise.“

EKB Liidu juhatuse ja vanematekogu esimehe poolt heakskiidetud pöördumisega koos kutsutakse üles palvetama meie riigi juhtide eest, et Jumal annaks tarkust lahenduste leidmiseks ning armu me maale ja rahvale.