fbpx

Koguduste mõju kasvab

Kui täna on 1 EKB Liidu kogudus 15 000 elaniku kohta, siis eesmärk on jõuda selleni, et Eestimaal oleks 1 EKB liidu kogudus 10 000 elaniku kohta.

EKB Liidu aastakonverents kinnitas aastateks 2018-2023 uue arengukava, millega püüame leida lahenduse mitmele kitsaskohale kogudustes ning töötada ühise nägemuse tegelikkuseks saamise nimel: olla Jeesust järgiv, inimesi armastav, Jumala sõnas ja väes kasvav liikumine.

Arengukava keskmes on jüngriksolemine, mis tähendab Jeesust järgides kasvada läheduses Jumalaga, Jumala perekonna ja kadunutega. See on eluviis esmaspäevast pühapäevani, mille kaudu jõuab Kristuse elumuutev mõju tema järgijate kaudu äridesse ja koolidesse – kõikjale, kus vajatakse Jumalat. Nii evangeelne innukus on jüngerluse tagajärg. Uute koguduste rajamine on jüngerluse tagajärg. Olemasolevate koguduste uuenemine on jüngerluse tagajärg. Uued ja noored juhid on jüngerluse tagajärg. Kuid jüngerluse sisu on Jeesust järgida, et kasvada läheduses Jumalaga, Jumala perekonna ja kadunutega.

Konverentsil võeti EKB Liidu perre vastu ka hiljuti rajatud Mosaiik kogudus Tallinnas. Praegusega on EKB Liidus 85 kogudust ning liikmete arv on viimastel aastatel järjest kasvanud. Aasta alguse seisuga kuulus EKB Liidu kogudustesse 6489 liiget.

Aastakonverentsil liitus EKB Liiduga Tallinna Mosaiik kogudus.

 

Konverentsil osalesid ka EKB Liidu pikaaegse sõprusliidu, Converge (USA), esindajad. Rootsi juurtega baptistiliitu kuulub 1309 kogudust. Lõputeenistusel jutlustas Converge president Scott Ridout, kes oli oma esimesel visiidil väljaspool USA-d.

Aastakonverentsil vastuvõetud läkituses tõdetakse, et parim kingitus teise sajandisse astunud Eestile, oleks ühiskond, kus austatakse Jumalat ja armastatakse kaasinimest. „Meie jaoks on ülimaks elukäsuks see, mida Jeesus on andnud: “Armasta Issandat, oma Jumalat, kogu oma südamega ja kogu oma hingega ja kogu oma mõistusega! See on suurim ja esimene käsk. Teine on selle sarnane: Armasta oma ligimest nagu iseennast!” (Mt 22:37-39) Miks ei võiks olla see kirjutatud ka meie sajaaastase riigi põhiseadusse?“

Allpool läkituse ülejäänud tekst.
Jeesus tuligi, et hea sõnum armastavast Jumalast ja inimelu muutvast väest võiks tuntuks saada üle kogu maailma. Selle eesmärgi täitmiseks kutsus ta ka oma jüngrid, kaasates neid läbi kolme aasta kõigesse, mida ta oma isiku, suhete, tegevuse ja õpetusega edasi andis. Nii said Jeesuse järgijatest tunnistajad suurimale imedeloole inimajaloos. Selle väljenduseks olid lihtsad heateod kõige tavalisemate inimeste elus, järgides Jeesuse eeskuju.
Tänagi pole meile paremat eeskuju kui Jeesus ise oma elu ja tegevusega. Tema sõnu ja eeskuju järgides märkame, et Jeesuse jüngriks olemine nõuab meie mugavustsoonist ning harjumustest välja astumist. Teisalt näeme, et Jeesuse mõõdupuud oma järgijatele on hoopis lihtsamad ja saavutatavamad kui meie enda loodud standardid. Nagu esimesed kristlased pidid õppima jüngriks-olemist ilma juutlusest tuleneva käskude-koormata ja templi-kesksuseta, peame meiegi 21. sajandil õppima kogudusena taas Kristusele koondumist, mis kõrvalistesse tavadesse ei takerdu.
Armastades sarnaselt Temale oma taevast Isa, leiame motivatsiooni teha neidsamu tegusid, mida Tema tegi. Eestlased on tavatsenud öelda, et „keiser kaugel ja Jumal kõrgel“, kuid meie tunnistame, et Jumal on lähedal, elades ja tegutsedes meie, tavaliste inimeste eludes. Jeesus valitseb kogu olemasoleva üle. Olles osavõtlikud kasvõi üheainsa perekonna suhtes oma kogukonnas, teeme neile Jumala ja jumalariikliku missiooni lähedasemaks ja arusaadavamaks. Paludes oma töökaaslase pärast puhkenurgas, tunnistame Tema ligiolust keset argipäeva. Kasvades jüngerlikus elus ja koguduste elujõulisuses ning aidates kaasa evangeelsetele algatustele ja uute koguduste sünnile, laieneb Jumala riigi mõju ja puutepind üle kogu Eestimaa ja selle piiridegi.

Leiame neid, kelle elu tahab ja saab Jumal oma armastusega meie kogudusi ümbritsevas kogukonnas puudutada! Küsime kristlastena, kellele võiks Ta nimelt minu kaudu tuntuks saada, ja anname oma parima, et see võiks teostuda. Jeesuse ja apostlite eeskujul võime me Jumala riigi reaalselt kogetavaks muuta läbi oma igapäevase elu ja tegevuse, mis ei piirdu pelgalt pühapäevase kooskäimisega. Jeesus ütles: “Sellest tunnevad kõik, et te olete minu jüngrid, kui te üksteist armastate.” (Jh 13:35)

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi