Koostöö kasvab rahvusvaheliseks

Juba pikka aega on Eesti teoloogiat õpetavad kõrgkoolid teinud omavahel koostööd õppejõudude koolitamisel. Viimastel aastatel on see olnud meie kooli initsiatiiv. Kuid Euroopas on hulk teoloogilisi koole, mis on meile vaimulaadilt ja õpetuselt lähemalgi kui Eesti partnerid. Seepärast otsustasime, kasutades uut Euroopa Liidu „Erasmus+“ programmi BIP (Blended Intensive Program), kutsuda endale külla rahvusvaheliste partnerkoolide õppejõud.

Novembri teises pooles saigi pikalt plaanitu teoks. Horvaatia “Evangelical Theological Seminary” ja Slovakkia „Matej Bel University“ olid juba osalemas 12 inimesega, kui selgus, et vajame veel vähemalt kahte välismaist osalejat. Nende otsimisel „keerasime peaaegu terve Euroopa pahupidi“, leidsime mitu uut sõpra, ja peaaegu viimasel minutil leidsime kaks inimest meie oma partnerkoolist Leedust, „LCC International University“-st. Lisaks osalesid BIP-il muidugi meie oma õppejõud.

BIP-i formaat on, et mingi ühise teema ümber tuleb koonduda kokku viieks päevaks. Meie partnerite initsiatiivil valisime teemadeks akadeemilise mentorluse ja probleemipõhise õppe kui kaks innovaatilist õppijakeskset metoodikat. Koolitust vedasid eest Einike ja Meego meie koolist, aga kaasa panustasid kõik osalejad. Kui lõpuks kokkuvõtteid tegime, tõdesime, et mitmeid läbimängitud õppemeetodeid saab kasutada ka õppeasutuste arendamiseks ning miks mitte ka mujal.

Otse loomulikult tegime toredaid asju ka lisaks koos õppimisele ja arendamisele. Käisime Bowlingut mängimas, külalistele korraldasime linnaekskursiooni ja võtsime aega koos söömiseks. Pidasime kordamööda palvusi ja mitmed külalised pidasid nädala jooksul oma uurimisalast avaliku loengu. Ning muidugi rääkisime ka tulevikust, sellest, mida saaksime koos ette võtta, et suhtest kasvaks kasu meie koolidele ja koostööle. Ühised projektid keskendusid nii teadustööle ja konverentsidele kui ühistele arendustele. Nüüd ootame küllakutset oma välismaistelt partneritelt. Ühe kogemuse võtame sellest nädalast kindlasti kaasa – koostöö on alati hea, aga lisaks kodumaistele tasub otsida partnereid ka kaugemalt. See teeb meie kõigi töö ja kogemuse palju rikkamaks!