fbpx

Mähe palvela taaspühitseti

Teisel advendipühal taaspühitseti Tallinna Mähe Baptistikoguduse palvela. Tallinnas on see esimene EKB Koguduste Liidule tagastatud pühakoda, mis on taastatud.
1939. aastal valminud palvela natsionaliseeriti 1950. aastal. Torn lõhuti ja maja ehitati ümber korteriteks. Juba 1993. aastal tunnistas Tallinna Linnakohus palvela osas Eesti EKB Koguduste Liidu omandireformi õigustatud subjektiks. Paraku jätkusid kohtuvaidlused kuni 2013. aasta jõuludeni.
Eesti EKB Koguduste Liidu vanematekogu otsustas 29. novembril 2013 anda kasutusõiguse 99 aastaks toonase nimega, Nõmme Vabaduse Baptistikogudusele, Pojengi tee 31 asuvale, endise Filadelfia Baptistikoguduse Iru osakonnale kuulunud, kirikule.
Taastamistöid alustati käesoleva aasta aprillis.
Pühitsemispalve viis läbi Eesti EKB Koguduste Liidu president, Erki Tamm. Jutlustas EKB Koguduste Liidu vanematekogu esimees, Joosep Tammo. Rohkeid tänusõnu kõlas taastamistööd pühendunult eestvedanud pastor Ruudi Leinuse ja abikaasa Haldi aadressil. Samuti avaldati tänu paljudele toetajatele, kes panustasid pühakoja taastamisse.

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi