fbpx

Meie lugu sai filmi

Läänemaa 19. sajandi vaimulikust ärkamisest loodud dokumentaalfilmi “Ärkamine usu vabadusele” esilinastus, oli EKB Koguduste Liidu suvefestivali üks tippsündmusi.

MTÜ Meedia Misjoni ja Kõrgema Usuteadusliku Seminari koostöös valminud dokumentaalfilmi 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi alguse ärkamisaegseid lugusid toovad meieni Toivo Pilli, Helgi Põllo, Enno Tuulik, Enn Veevo, Aare Tamm ja Erki Tamm. Filmis löövad kaasa veel Koit Randus ja Johannes Lige.

Vaata filmi tutvustust:

Soovi korral on filmi võimalik vaadata või alla laadida ka internetis. Filmi allalaadimine/vaatamine maksab 10€. Soovist anna teada, kirjutades timo@ekklesia.ee
(Saadetud salasõna palume mitte jagada. Meie ausus teeb võimalikuks järgmiste filmide tegemise.)

 

7.-10. juunini Hiiumaal toimunud suvefestivali raames toimunud Kõrgema Usuteadusliku Seminari poolt korraldatud eelfestvalil said külalised mandrilt koos hiidlastega teha ringkäigu vanadesse palvelatesse ja kuulata lugusid usuisadest. Kuigi maapiirkondadest inimeste lahkumise tõttu on mõnedki palvelad tühjaks jäänud, elab radikaalse elumuutuse kaasa toonud usu vaim edasi ning EKB Liit kasvab jätkuvalt.


Kärdla koolis toimunud festivali põhiprogrammi põnevaks osaks kujunes kaasamõtlemisfestival, millel osales ka ülemaailmse kuulsusega hiidlane, Erkki-Sven Tüür. Arutelu järel tervest kunstist laulis Tüür kodus kuuldud Võidulaule, end ise klaveril saates. Samuti kõneldi tervest haridusest ja loodusest Tõnu Lehtsaare, Raul Rosendvaldi jt osalusel.


Suvefestivalil toimunud jumalateenistustel ning õige erinevat muusikavalikut pakkunud kontsertidel osales kokku ligi 400 inimest. Lapsed ühinesid laupäeval kogu Hiiumaa lastefestivaliga saades osa Daniel Levi kontserdist.
Suvefestivalilisi oli tervitama tulnud ka Hiiumaa vallavanem, Reili Rand.

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi