fbpx

Nelipüha on januste püha

Armas kogudus, õnnistatud Nelipüha!

„Aga meie ei ole saanud maailma vaimu, vaid Vaimu, kes on Jumalast.“ (1Kr 2:12) Jeesus ütles, et ta palub Isa ja ta annab „Tõe Vaimu, keda maailm ei saa võtta vastu, sest ta ei näe teda ega tunne teda ära. Teie tunnete tema ära, sest ta jääb teie juurde ja on teie sees.“ (Jh 14:17) Jeesus ütleb: „Mina elan ja ka teie peate elama,“ (Jh 14:19) sest „Vaim on see, kes elustab.“ (Jh 6:63)

Ei ole midagi hullemat, kui sisemise tühjuse äng. Vaev, mis nähtud, pole toonud loodetud rahuldust. Samaaria kaevul kohatud naine (Jh 4:6), kes püüdnud leida armastust erinevatest suhetest, üllatub „elavast veest“, mida Jeesus talle pakub. Nüüd on ta Jumalale avatud, sest ta on nii tühi. Ta mõistab, et ta elu oleneb vaid sellest veest.

Nelipüha on januste püha. Jeesus kutsub just neid: „Kellel on janu, see tulgu minu juurde ja joogu!“ „Kes usub minusse, nagu ütleb Kiri, selle ihust voolavad elava vee jõed.“ Aga seda ta ütles Vaimu kohta, kelle pidid saama temasse uskujad.“ (Jh 7:37-39).

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi