fbpx

Nelipüha mõju tänapäeval

Kui Nelipühal langes Püha Vaim apostlite ja teiste kokku kogunenud usklike peale, siis need kes neid kõnelemas kuulsid, olid jahmunud ja küsisid, et mida see küll tähendama peaks.
Sama võime küsida endilt ka tänapäeval. On ilmselge, et me ei pea nelipühapäeva tähtsaks seetõttu, et üks hulk inimesi hakkas järsku võõraid keeli kõnelema. Vaid me loeme seda sündmust Apostlite 1:4-8 kontekstis. „ … te saate väe Pühalt Vaimult, kes tuleb teie üle, ja te peate olema minu tunnistajad Jeruusalemmas ja kogu Juuda- ja Samaariamaal ning ilmamaa äärteni.”

Nelipüha tähendus seisneb selles, et Jumal varustas oma kogudust oma Püha Vaimu väega, et Jumal võiks saada tuntuks rahvaste hulgas üle kogu maailma.

Kui oled olnud pikemat aega kirikus, siis oled kindlasti kuulnud palju apostel Paulusest. Eriti tema õpetusest. On ta ju kirjutanud pooled Uue Testamendi raamatutest. Aga oled Sa tähele pannud, et enamasti räägime me Pauluse õpetusest, vähem aga sellest, mis ta tegi või mis kontekstis ta kirjutas?

Pauluse kirjad on kirjutatud misjonisituatsiooni ja kogudusterajamise kontekstis. Ta ei istunud kusagil mugavas tugitoolis või suure laua taga, et kohvi rüübates karjasekirju kirjutada. Paulus oli misjonär – ta rändas ringi, rajas kogudusi, maadles kõikide raskustega, mis tulevad sellest, kui ühes kohas on koos juudid ja kreeklased, Jumalat juba tundvad inimesed ja paganad, erineva maailmavaate ja religioosse taustaga inimesed.
Need on kirjad misjonipõllult, Pauluse misjonireisidel sündinud kogudustele, kes pidid toime tulema täiesti uue mõtlemis- ja elamisviisiga. Pauluse misjonirännakud ei olnud kerge jalutuskäik mõnusa sooja õhtupäikese käes, vaid hoolimata raskustest, vastuseisust, laevahukkudest ja isegi vangistusest – Paulus läks sinna, kuhu Jumal teda läkitas. Kui ta poleks seda teinud, võib-olla Sina ja mina täna ei tunnekski Jumalat.

Mõned meist on kutsutud tegema misjonitööd väljaspool oma rahvast ja kultuuri. Justnagu Paulus. Seda tööd ei tehta aga üksinda. Erinevad kogudused olid Paulusele nii palves, kaastöötegijate läkitusega kui finantsiliselt toeks. Me tahame, et meil oleks inimesi, kellel on aega süveneda Piibli-õpetusse, mäluda seda palves läbi ja juhatada teisi. See tähendab, et lisaks õnnistuspalvele vajavad nad ka meie finantsilist toetust.
Kristuse tervikihuna maailmas tegutsedes, läheb ka ülejäänud ihu kaasa, kui jalg läheb misjonireisile. Sama lugu on ka välismisjonäridega – meie oleme nendega kaasas, sest kui meist üks läheb, siis me kõik läheme.

Julgustan meie kogudusi üles leidma need meie seast, kelle Jumal on läkitanud, ja olema neile selleks hädavajalikuks palve ja toetuse tagalaks.

Täna on meie liidu kogudustest välja läkitatud vähemalt 4 misjoniperekonda:
Daily, Dejan, Peter, Rebeka ja Jakob Adam Kosovos
Evelyn, Kaspar, Rasmus ja Karola Apinis Lätis
Tiina, Mikael ja Tobias Lamberth Rootsis
Mailis, Gerolf, Richard ja Christian Wüst Paapua-Uus Guineal

Kandkem neid jätkuvalt oma palvetes! Enamus neist on sel suvel Eestimaal käimas. Näiteks Wüste võite kohata 9. juunil Mustamäe Vabakoguduses, 16. juunil Mähe koguduses ja 7. juulil Laagri koguduses.

Liiduna toetame ka Gruusias tehtavat tööd. Paljudele tuttav pastor Aneri töötab seal laste ja noortega. Sel suvel viib ta läbi mitmeid laagreid ja käimas on uue laagripaiga renoveerimine.
Palvetage ja küsige, kas teie kogudus võiks olla Gruusia projekti püsitoetaja. Hetkel on projekti toetusfond 270 EUR kuus. Vahest sooviks teie kogudus toetada projekti näiteks aasta jooksul 50 euroga kuus? Üheskoos jõuame rohkem!

Aitäh kõigile Mongoolia projekti toetajatele! Soovijad saavad oma annetuse teha enne 14. juunit misjonikeskuse kontole!

Vaadake ka misjoniuudiseid, TV7 misjonisaadet, toetamise infot jpm lehelt misjon.kogudused.ee

Aitäh, et olete misjonit ja misjonäre toetamas – olgu selleks siis palved, julgustavad sõnad või finantsiline toetus!

Erki Tamm, Liidu president
Helina Voogne, Liidu misjonitöö koordinaator

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi