fbpx

Õnnistatud Eesti riigi 30. taasiseseisvumise päeva!

Jeesus ütles oma järgijatele:“Rahu ma jätan teile, oma rahu ma annan teile. Mina ei anna teile nõnda, nagu maailm annab. Teie süda ärgu ehmugu ega mingu araks!” Jh 14:27
On loomulik igatseda rahu ja heaolu juba siin maailmas. Rahu on paradiisi kaja. Sõdasid on näinud ja omal nahal kogenud meie vanemad ja vanavanemad. Uudised toovad meieni sõjasõnumeid paljude rahvaste keskelt. Meiegi poisid püüdsid tagada rahu Afganistanis. Meile on Jumal kinkinud Eestimaal 30 aastat rahuaega, oma riigi ja maa ülesehitamiseks. Aega täita oma elu sellega, mis tundub vajalik ja oluline. Kõige selle taustal, kuidas varem on inimesed Eestimaal elanud, on põhjust küllaga Jumalat tänada. Võimalus on antud meile igaühele ja me rahvale.
Mitte kõik unistused pole aga tõeks saanud. Jeesuse jüngrid lootsid, et nende Issand taastaks Iisraeli kuningriigi (Ap 1:6-8). Oma mõttemustrites olid nad veel esimeses lepingus. Nende unistustes oli Jumala õiguse kehtestamine nagu seda kuningas Taavet oli teinud – jõu ja väega. Kuid Jeesus vastab, et tema riigi valitsus – Jumala riik – sünnib seal, kus evangeeliumi kuulutatakse ja Jumala ees meelt parandatakse (Ap 1:8). Seal sünnib Uue lepingu rahvas, Kristuse kogudus, Jumala igavese valitsuse esindus maa peal.

Oleme võinud eesti usklikena viimase 30 aasta jooksul elada ja Kristust tunnistada ilma väliste takistusteta vastavalt oma veendumustele. See oli võrreldes varasema ajaga suur muutus ja põhjus Jumala tänamiseks. Ärme muutu aga kärsituks, kui paljud selles maailmas, liha poolest meie oma kaasmaalased, ei kuula me kuulutust ega kuuletu Jumalale. Otseteed muutusteks ei ole. Selle maailma olemust ei saa muuta väljastpoolt sissepoole väe ega võimuga, nagu jüngrid lootsid, vaid üksnes Jumala Vaimu läbi (Sk 4:6), armastades ja evangeeliumi kuulutades ning sellele vastust oodates. Jumalaga rahu teinud eesti inimesed toovad muutuse oma koju, tööpaika ning ühiskonda. 

Armastame oma Jumalat ja rahvast ning anname tunnistust Kristusest – sellel on igal juhul mõju elule Eestimaal ja ka Jumala igaveses kuningriigis!

Erki Tamm, EKB Liidu president

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi