fbpx

Pastorite pojad võidutsesid

Pastoriperede laagris toimunud traditsioonilise isade-poegade vahelise jalgpallimatši võitsid pojad. Siiski ei rikkunud see pastorite-isade tuju. Vastupidi, tunti rõõmu järgmise põlvkonnaga koosolemisest.
23.ja 24. augustil toimunud laagrisse oli tulnud üle 70 pastoripere liikme. Reede õhtul jagas Risttee koguduse pastoritöösse septembri alguses õnnistatav, Meelis Kibuspuu koos abikaasa Karitaga, tähelepanekuid mõtte-ja käitumismustristest, mis abielu ohustavad või ka teineteist erilisena tundma panevad. “Truudusetus algab abikaasale vajalikul hetkel mitte olemasolemisest,” ütles pereterapeut Karita Kibuspuu, kelle juurde leiavad tee paljud kristlastest paarid või ka kristlike perede lapsed, kes eluga ummikus.
Laupäeval jagas Koguduse Tallinna Kogukonnad lugu ning sellega seonduvalt oma perelugu, Jonatan Lige (32), kes oli laagris kolme poja ja abikaasa Katariinaga. “Eelmine kord olin pastoriperede laagris koos pastorist vanaisa, Tiit Niiloga, 20 aastat tagasi. Nüüd Kalju pastoriks vahepeal saanud isa, Tarmo Ligega,” ütles Jonatan.


Kogu laagri vältel hoolitsesid noored pastoriperede laste eest, et vanemad mõnusalt hingata ja üksteisega suhelda saaksid. Eriliseks hetkeks kujunes Samueli ristimine tema pastorist isa, Siim Kase, poolt. Laager lõppes president, Erki Tamme, vastuvõtuga uues laagrikeskuse “katedraalis”, kus lisaks heale toidule oldi hetk koos Jumalat ülistades. Otse puhkusereisilt olid laagrisse tulnud noor pastoripaar Märjamaalt, Indrek-Eliel Tambek ja Regina, kes laagrilisi muusikaga teenisid. Meeldiva üllatusena said laagrilised osa ka peaminister Jüri Ratase spetsiaalselt neile saadetud videotervitusest.

 

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi