Politsei kaplanaat 10 aastat

Politsei-ja Piirivalveameti kaplaniteenistus tähistas 14. jaanuril kümnendat juubelit tänujumalateenistusega piiskoplikus Toomkirikus.
Ameti peadirektor, Elmar Vaher, tunnustas kaplaneid, kes oma töö ja suhtumisega on tõestanud enda vajalikkust. Just see oli tema sõnul kaplaniteenistuse loomise algusaegadel paljude politseinike jaoks tõsiseks küsimuseks.
Kokku teenib ametis peakaplan Valdo Lusti käe all kolm kaplanit, kellest üks on Eesti EKB Koguduste Liidu pastor, Ago Rand. Tema sõnul jääb suurem osa tööst inimestele märkamatuks. See toimub patrullpolitseinikega kaasa sõites, piirivalvekordonit külastades või surmateateid omastele viies. “Kõige olulisem väärtus selles töös on kolleegide usaldus,” ütleb Rand. Kui alguses püüti neid küsimusi lahendada psühholoogide kaasabil, siis paraku see ebaõnnestus, väitis üks toonastest politseijuhtidest.