Radikaalne kuulekus

34 aastat enne, kui Eesti Vabariik välja kuulutati, ristiti Ungru jões esimesed baptisid Eestis, pannes sellega aluse nii Haapsalu Baptistikogudusele kui isikliku usu alusel ristijate liikumisele meie maal. 13-kraadise külmaga ning ühiskonna mitteõistmisega silmitsi seistes olid usklikukssaanud veendunud, et „Jumala sõna tuleb enam kuulata kui inimese sõna.“ (Ap 5:29)

Tänapäeval võiks ehk mõni küsida, miks ristimist soojemale ajale edasi ei lükatud? Võime vaid aimata, mis toimus usklikukssaanute mõtteis. Jumala Sõna sellest, „kes usub ja on ristitud, see päästetakse…“, (Mk 16:16) oli saanud uue liikumise juhtmõtteks. Jumala Sõna värske äratundmine põletas inimeste südameid. Vastus, mille uskujad igatsesid ristimises Jumala kutsele anda, ei mallanud oodata.

Ärkamisaja radikaalsust Jumal Sõna järgimisel vajame täna eriti, kui elu on muutunud jõukamaks ja mugavamaks. Jumala tahte teokstegemine ei tohi jääda ootama soodsamaid aegu, sest vaid praegune hetk on meie käes.

Õnnistatud aastapäeva, Haapsalu kogudus ja baptistiliikumise järeltulijad!

Erki Tamm
EKB Koguduste Liidu president